ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Толку многу трофеи се заборавија: Еве какво непочитување има Челси кон Мурињо…

Челси ќе го пречека Манчестер Јунајтед во понеделник во дербито од четвртфиналето на купот. „Плавите“ се пред титулата, но ја сакат двојната круна, Јунајтед го освои Лига Купот и понааму е во игра на сите четири фронта, меѓутоа пласманот...

Анчелоти го носи својот миленик од Реал: Кој е следниот план на Бавраците?!

Како што пренесува мадридска Марка на својата денешна насловна страна, Карло Анчелоти го контактирал Реал и јасо ставил до знаење дека го сака Хамес Родригрз во Баерн Минхен. Според овој извор, Анчелоти верува дека играчот нема да направи никаков проблем,...

Понудата на Челси беше примамлива, но одлучив да ја одбијам!

Во јануарскиот преоден рок доста се шпекулираше за тоа дали голменот на Селтик, Крег Гордон ќе ја продолжи својата кариера на „Стемфорд Бриџ“. Англиските медиуми во јануари доста пишуваа за тоа дека Гордон ќе пристигне во Челси, а дека од...

Алегри му постави ултиматум на Арсенал: Тик так, времето истекува…

Италијанскиот стратег, Маимилијано Алегри во последно време се почесто се споменува во контекст на преминување во Арсенал. Навивачите на Арсенал бараат од својот клуб на крајот од сезоната да го отпушти Арсен Венгер кој бележи лоши резултати во последно време,...

Уште едно големо разочарување за фановите на Манчестер Јунајтед: Тој одлучи…

Францускиот фудбалер, Антоан Гризман во последно време често се споменува како ново засилување на Манчестер Јунајтед. Гризман од пристигнувањето во Атлетико Мадрид нуди фантастични партии и израсна во еден о најдобрите фудбалери во Европа. Последните месеци се повеќе се шпекулира...

Каква трагедија: Навивач си го убил најдобриот пријател поради Барселона

Навивачите на ПСЖ се уште се наоѓаатво голем шок по празот од Барселона (6:1) на „Ноу Камп“ и испаѓањето од ЛШ. ПСЖ овпрвиот меч на домашен терен славеше со 4:0 и навивачите веќе почнаа да го слават пласманот во следнатата...

Гвардиола: Алонсо ќе биде фантастичен во својата работа

Шпанскиот играч за врска, Чаби Алонсо објави синоќа преку социјалните мрежи дека на крајот на оваа сезона ќе ја заврши својата кариера. Алонсо во моментов игра во Баерн каде тренираше со шпанскиот стратег, кој има само пофални зборовои за Алонсо....

Дибала без влакна на јазикот: Што имаше да каже во синоќешниот меч?!

Фудбалерите на Јувентус славеа синоќа на домашен терен против Милан со 2:1. Стрелецот на победничкиот гол од 97. минута беше Аргентинецот, Пауло Дибала и тоа од контраверзно досудениот пенал. Фудбалерите на Милан се жалеа на оваа одлука на судиите,а Дибача имаше...

Бесниот Донарума со свој гест кон навивачите на Јувентус (Видео)

Посебно бесен ноќеска по поразот од Јувентус, беше голманот на Милан, Џиџи Донарума, кој неможеше да ги сокрие емоциите. Тој повторно имаше натпревар за паметење, го бранеше и невозможното, но во драматичен финиш, беа совлада од Јувентус со 2:1, со...

Конте не престанува да изненадува: Договорена сензационална бомба која пристигнува од Италија?!

Како што пренесуваат италијанските медиуми, Антонио Конте сака да ја обнови соработката со фудбалерот кој беше брилијантен под негово водство во репрезентацијата на Италија. Челси е на пат да ја освои Премиер лигата, а веќе се подготвува и за следната...


totalTV
Suzuki Swift