ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Причина за фаталниот исход на Гвардиола и Сити- Стоперската позиција на Коларов?! (Фото)

Победата од 5:3 беше недоволна за екипата на Манчестер Сити во реваншот против Монако кој вечерва пред своите навивачи славеше со 3:1 и избори пласман во четвртфиналето од елитното европско натпреварување. Предноста на „Граѓаните“ се истопи веќе во првите половина...

Балотели по долго време реши да проговори: Бев на чекор од Барселона

За досегашниот дел од кариерата, Марио Балотели може да каже дека е бурен, со оглед на тоа дека контроверзите нему не му беа непознати. Балотели го привлекуваше вниманието на јавноста претежно со работи кои не се поврзани со фудбалот, а...

Добри вести за Челси и Јунајтед: Долгопосакуваниот фудбалер за обата тима сега има своја...

Како што пренесуваат британските медиуми, 20-годишниот напаѓач ова лето би можел да ја промени средината, како што е сега познато колкава сума бара неговиот матичен клуб. Муса Дембеле минатото лето пристигна од Глазгов каде ја заклучи соработката со Селтик. Од доаѓањето...

Французите во делириум: Монако е со едната нога во четвртфиналето (Видео)

По 29. минути игра во Монако, истоимениот тим против „Граѓаните“ од Манчестер Сити го имаат во рака четвртфиналето од ЛШ. Откако Мбапе претходно го отвори резултатот за домашниот тим, Фабињо во 29. го зголеми водствто по што предизвика ерупција на...

Севиља со господска честитка до Лестер по синоќешната сензација

„Лисиците“ обезбедија пласман во четвртфиналето од ЛШ, а клубот кој го заврши учеството на евросцената покажа дека е голем и во поразот. На официјалниот твитер профил на Севиља денес осамна порака во која овој шпански клуб сака Лестер среќно да...

Мурињо се произнесе: Вие сте љубоморни, а нему баш му е гајле

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо жестоко го одбрани Пол Пгба од оценките дека не е вреден за сумата донесен во клубот, оценувајќи дека на Французинот не му е гајле за истите. Јунајтед плати 105 милиони евра за Јувентус да...

Херојот на Лестер пред казна од УЕФА поради прославата на голот (Видео)

Веб Морган е првиот играч од Јамајка, кој се запиша во листата на стрелците во ЛШ, а неговиот гол вчера против Севилја, го прослави на својствен начин, поради кој сега може да има проблеми. Лестер вчера ја победи Севилја со...

Краток и јасен: Ферги посочи што е она „интересното“ кај Оливер кога му суди...

Дебатата околу судењето на Мајкл Оливер на мечот од ФА купот против Челси, не можеше да помине без коментар на легендарниот Сер Алекс Фергусон. Новинарите на островот го контактираа Шкотланѓанецот за мислење околу арбитражата на младиот Оливер, и добија интересен...

Сепак не ќе биде Сампаоли: Барселона добива друг тренер

Иако сегашниот тренер на Севилја, Јорге Сампаоли се споменуваше како иден стратег на Барселона и заменик на Луис Енрике, веројатно таа информација нема да се исполни. Сега прво име кое се поврзува со тренерското место во Барселона е Ернесто Валверде....

Несторовски им ја „залепи“ на Ферари: Нагласи како ќе слави гол и за кого...

Илија Несторовски е секогаш „ин“ или во тренд откако е дел од колективот на Палермо. Македонското момче пружи се подобри игри во Серија А, и се повеќе екипи од Европа го скаутираат. Но тој е опуштен и го планира секој...