ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Семејна трагедија ја потресе ѕвездата на Јунајтед: Почина таткото на Пол Погба

Фасу Антоан Погба, таткото на најскапиот светски фудбалер Пол Погба, почина денеска во Англија на 79-годишна возраст. Информацијата ја објавија сите француски медиуми, а ја потврди семејството на ѕвездата на Манчестер Јунајтед. Неговата смрт дојде по долго боледување, а последен...

Барселона, внимавај – Хесе испрати порака на која „кралевите“ ќе „ликуваат“

Поранешниот ас на Реал Мадрид, а сегашен играч на Лас Палмас, Хесе Родригез, најави дека со големо срце ќе игра против Барселона овој викенд, со цел Реал да ја освои конечно титулата. Фудбалерот на Лас Палмас овој викенд ќе има...

Матераци анализира што ја променило сезоната на Јувентус на подобро

Некогашниот репрезентативец на Италија и дефанзивец на Интер Милано, Марко Матераци, порача пред големото ЛШ финале, дека Џиџи Буфон е човекот на сезоната во најквалитетното клупско фудбалско натпреварување. Матераци смета дека Јувентус е фаворит во финалето, и дека Буфон апсолутно...

Клоп се сомнева во теорија на заговор: Арсенал беше награден во Саутемптон

Тренерот на Ливерпул се сомнева дека можеби Саутемптон им прогледал низ прсти на Арсенал, односно им помогнал да ги освојат бодовите, во битката за ЛШ. Германецот Јирген Клоп, смета дека Саутемптон одиграл далеку полесно против Арсенал, во однос на мечот...

Иако Атлетико е елиминиран во ЛШ – сепак „душекчиите“ имаат причина да слават

Откако Атлетико Мадрид беа елиминирани од ЛШ сезонава од Реал Мадрид, многумина беа уверени дека Диего Симеоне ќе замине, но Чоло реши да пресече. Аргентинецот на клупата на Атлетико седи веќе шест сезони, и со Атлетико освои дури пет големи...

Погледнете го еден од „најскапите“ дриблинзи во фудбалска Европа (Видео)

Францускиот интернационалец Пол Погба, иако се уште ја нема оправдано големата сума на пари која Јунајтед ја плати за неговиот трансфер во Јувентус, тој сепак на моменти знае да потврди дека првата сезона е почеток во сјајот кој Јунајтед...

Мурињо се жали пред финалето: Ајакс има 12 дена за одмор, а јас уште...

Жозе Мурињо е воодушевен што Манчестер Јунајтед ќе игра во финалето од Лигата на Европа. Селта беше добар ривал, го искомплицира реваншот од полуфиналето максимално на „Олд Трафорд“, но англискиот великан ја преживеа офанзивата и по ремито (1:1) се избори...

Мизерен потег на капитенот: Рамос му нареди на Роналдо да симулира прекршок за да...

По натпреварот помеѓу Атлетико и Реал (2:1) во кој потрофејниот мадридски клуб ја одбрани предноста од првиот натпревар (3:0) и се избори за финале во Лигата на шампионите, се појави интересна снимка од теренот. Камерите го уловија капитенот Серхио Рамос...

Фудбалот е опасен бизнис: Баерн сака да доведе Кинез за да добива 300 милиони...

Шампионот на Германија е три чекори пред сите. Доминацијата во Германија повеќе не е интересна за Баерн. Великанот од Минхен е светлосни години пред конкуренцијата и тоа не само на фудбалскиот терен туку и надвор од него. За Баварците велат...

Луда клаузула во договорот на Балотели – Не направи ништо, а заработи милион фунти...

Постојат голем број интересни клаузули во договорите на фудбалерите, можеби една од најинтересната е онаа која била во договорот на Марио Балотели. Познато е дека постојат интересни и бизарни договори во светот на фудбалот, особено во најсилните лиги на светот....
Discovery
Nutini

Suzuki Swift