11 C
Skopje
Tuesday, October 17, 2017
ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Сепак се чини ова е тешка повреда за Рафиња (Фото)

Рафињо, играчот за врска на Барселона доживеа стравична повреда на натпреварот против Атлетик Билбао. Бразилскиот фубдлаер по судирот со голманот, Тер Штеген се здоби со исекотина на челото по што мораше итно да го напушти теренот. За сега не е познато...

Хесус открива: Ваквата прослава на погодокот беше поздрав до бившата девојка

Многу внимание од страна на англиските медиуми предизвика прославата на погодокот на Габриел Хесус на дуелот помеѓу Манчестер Сити и Свонси. Бразилецот во голем стил ја отвори својата епизода на „Етихад“, а последниот гол го постигна во неделата против Свонси....

Клоп тргна да пазарува во соседството: Следната мета за Германецот е фудбалер на актуелниот...

Менаџерот на Ливерпул подготви алтернатива доколку Јулијан Брант не ја прифати понудата од „Енфилд“. Лестер е во значителен пад. По бајковитата измината сезона и шампионската титула, дојде време за битката за опстанок, а барем еден фудбалер во екипата на Раниери...

Бензема доби понуда за која се одлучи и повеќе нема дилеми за тоа што...

Карим Бензема ќе остане во Реал. Тој доби понуда за нов договор, а велат дека и Кристијано учествувал во тој договор, тој едноставно обожува да игра со Бензема кој му подготви најголем дел од погодоците во кариерата. Французинот од 2009....

Пристигна и официјална потврда: Крај за Алегри, а се чини и за Венгер!

Како што пишуваат италијанските медиуми, готово е, Масимилијано Алегри без оглед на исходот на крајот на сезоната ќе го напушти Јувентус. Циклусот е завршен, јасно е дека Јувентус бара нов тренерот, а разделбата е договорена за оваа зима. Алегри има...

Гризман пристигнува во Манчестер Јунајтед, но постави и тоа како голем услов?!

Францускиот напаѓач, Антоан Гризман ќе пристигне во Манчестер Јунајтед, но само под еден услов. Приказната околу Јунајтед и Гризман секојдневно се менува. Пред се се појави веста дека трансферот е завршен, па пред два дена претседателот на Атлетико истакна дека...

По примерот на непослушниците: Фудбалерот на Челси возел без дозвола, по што за среќа...

Еден од најдобрите фудбалери на Бристол Сити, Тами Абрахам, кој инаку е позајмен играч од редовите на Челси, направи голема глупост. Пред неколку дена направил сообраќајќа по која настрадало неговото возило, но не е уапсех. Тој ќе мора волонтерски да работи...

Не остана незабележан: Меси не можеше да ја сокрие лутината откако Суарез заработи црвен...

Барселона одигра 1:1 против Атлетико Мадрид, а Уругваецот, Луиз Суарез заработи црвен картон пред самиот финиш што не му се допадна на неговиот соиграч, Лео Меси. Само еден поглед беше доволен, Меси да му покаже на Суарез што мисли за...

Контраверзното видео на ѕвездата на Рома: Го мразам Јувентус, бев подготвен мад*њата да ги...

Низ социјалните мрежи почна да кружи снимката на која Раџа Наинголан разговара со фановите на Рома. Не е официјална изјава, но се е снимено на телефон. И ниту малку нема да им се допадне на фановите на Јувентус. Снимката ја...

Фудбалерот на Реал сам се понуди да премине во редовите на Челси?!

Се смета дека 24-годишниот Иско не е среќен поради својата минутажа на „Бернабеу“ и одолговлекува да го потпише новиот договоор. Меѓутоа, Реал нема да ризикува да го загуби во 2018. година, па се подготвени да го платат многу добро. Но,...