28 C
Skopje
Thursday, August 17, 2017
ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Поранешниот судија категоричен: Роналдо требаше да добие суспензија од 12 натпревари

Контроверзниот англиски судија Грем Пол е категоричен дека Кристијано Роналдо требаше да биде казнет поригорозно поради инцидентот што го направи во првиот меч од Супер купот на Англија. Португалецот е суспендиран на пет натпревари, а максималната казна според правилникот изнесува...

Бонучи ја откри вистината: Бев избркан од Јувентус!

Искусниот дефанзивец призна дека имал проблеми со Алегри. Трансферот на Леонардо Бонучи од Јувентус во Милан секако дека е еден од оние трансфери заедно со Нејмар кои предизвикаа вистински шок во светот на фудбалот и го одбележаа летниот трансфер пазар. Уште...

Шпанците откриваат: Меси му дал огромно ветување на Нејмар за да остане во Барса,...

Шпанските медиуми откриваат како течел последниот разговор помеѓу Меси и Нејмар. Каталонски „Спорт“ три недели по трансферот на Нејмар во ПСЖ за 222 милиони евра, открива како Меси се обидел да го убеди Бразилецот да остане во Барселона. Според овој извор,...

Огромни грешки на управата: Сите играчи кои Барса сакаше да ги доведе, а денеска...

Откако минатата сезона издоминира во Примера, Реал и во првиот натпревар од новата сезона во шпанскиот фудбал најави дека повторно би можел да биде газда на Пиринеите. Тимот на Зидан во првиот натпревар од Суперкупот славеше на „Камп Ноу“...

УЕФА ги соопшти финалистите: Роналдо, Буфон или Меси?

Најдобриот стрелец во Лигата на шампионите, „златната копачка“ на Европа и легендарниот голман се наоѓаат во најтесниот избор на УЕФА за најдобар играч во сезоната 2016/17. Скратената листа е направена со гласовите на 80 тренери на клубови кои играле во...

Подготвени се 120 милиони фунти: Конте сака уште тројца играчи во својот тим

Актуелниот шампион во Премиер лигата, Челзи, очајно ја започна новата сезона во Премиер лигата со шокантен пораз на домашен терен од Барнли со 2:3. Навивачите на Челзи беа разочарани по натпреварот од првото коло бидјеќи од својата екипа очекуваа лесни...

Борусија прифати 100 милиони евра, но поради една причина Барса се уште не го...

Усман Дембеле до толку сака да се пресели во Барселона што одбива да тренира со своите соиграчи во Борусија Дортмунд. Во германскиот клуб се свесни дека мораат да го продадат ова лето. Борусија го суспендираше 20-годишниот Французин, но и ги...

Венгер подготвува изненадувачки трансфер: Сака да го „украде“ играчот на Реал кој не престанува...

Еднаш веќе ги одби, сега се обидува со нив да го заврши најголемиот трансфер летово. Делува како очајнички потег на Французинот. Арсен Венгер се обидува на сите начини да го спречи Алексис Санчез да се пресели во Сити. Гвардиола подготвува...

Челси има план: Ако го сакате Азар ќе ви го земеме Бејл

Заминувањето на Еден Азар од Чесли секако дека ќе биде интересна завршница на интересниот летен трансфер прозорец. Антонио Конте по Немања Матиќ би можел да остен без уште еден клучен фудбалер, но се чини дека овој пат ништо нема...

Трансферот на Нејмар си го направи своето: Дракслер е вишок во Париз, во игра...

„Билд“ пишува дека постои реална можност да дојде до разделба помеѓу ПСЖ и одличниот германски фудбалер ова лето. Според сознанијата на споменатиот извор, Јулијан Дракслер веројатно ќе биде жртвуван со цел „Светците“ да не бидат санкционирани поради кршењето на финансискиот...