8 C
Skopje
Thursday, October 19, 2017
ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Нејмар: За Мбапе ќе бидам тоа што Лео Меси беше за мене

Најголемата ѕвезда на Пари Сен Жермен е подготвена да му помогне на суперталентираниот француски фудбалер. Бразилецот експресно ја презеде улогата на главен играч во ПСЖ, па сега на помладите играчи, а особено на Килијан Мбапе, треба да им претставува одреден...

Конте и Мурињо ги ставија во „оган“ своите пулени против своите екс клубови (СОСТАВИ)

Може да се констатира дека тренерите на Челси и Јунајтед, Антонио Конте и Жозе Мурињо, своите нови засилувања Рудигер и Линделоф, ги ставија во првите состави за натпреварите против нивните поранешни клубови. ЧЕЛСИ: Куртоа, Рудигер, Давид Луиз, Кејхил, Запакоста, Бакајоко,...

ЛШ: Барса со лесна задача, најинтересно ќе биде во Лисабон, Лондон, Торино…

Вечерва уште 8 натпревари од фудбалската Лига на шампиони, каде европските екипи ќе бараат нови бодови, со цел да котираат што подобри на табелите во своите групи. Во групата Ц, Атлетико Мадрид одигра реми без голови кај Карабаг, додека првопласираниот...

Британците уверени: Санчез нема баш добра комуникација со Венгер и ова е доказ за...

Британските таблоиди денеска форсираат вест од таборот на „топчиите“ како тоа Алексис Санчез намерно го искулирал неговиот тренер за поздрав при доаѓање на тренинг. Познато е дека ситуацијата во Арсенал и не е баш розева, па допрва се очекува да...

Перез со свој официјален став за евентуално излегување на Барселона од Примера

Напнатата атмосфера помеѓу Каталонија и Шпанија се уште е актуелна, а тоа често се одразува и на теренот. Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, ја прокоментира оваа ситуација, и евентуалната опција Барселона да излезе од Ла Лига. Се разбира, тоа може...

Кавани ја бранува јавноста – следуваат ли нови незгодни моменти со Нејмар?

Кавани се обрати до јавноста поврзано со проблематичниот пенал од пред неколку недели, каде на мечот против Лион, имаа расправија со Нејмар. Уругвајскиот фудбалер отворено признава дека мора да биде професионалец и на терен сето тоа мора да изгледа дека...

Де Бруин ја објасни нервозната реакција на полувремето

Белгискиот интернационалец Кевин Де Бруин, синоќа беше во центарот на случувањата, не поради асистенцијата, туку поради расправијата со соиграчот од Сити. Одејки на одмор кон соблекувалните, Де Бруин беше бесен на судиите поради некоја контроверзна одлука, а успеа да влезе...

Какво изненадување: Фелаини фатен жив на преговори со друг клуб!

Навивачите на Манчестер Јунајтед останаа изненадени откако весникот Сан го улови Маруан Фелаини во хотелот кој важи за база на еден европски гигант. Станува збор за ПСЖ со чии челници белгискиот репрезентативец бил на преговори во Брисел. Во моментов тој...

Голема вест за навивачите: Ибра се приклучи на тренинзите на Јунајтед!

Златан Ибрахимовиќ почнал да тренира со првиот тим на Манчестер Јунајтед, информира весникот Сан. Медицинскиот персонал во клубот бил воодушевен од тоа како тече рехабилитацијата на повреденото колено и дека е можно тој да заигра пред крајот на годината. Неименуван...

Бомба од Италија: Кака се враќа во Милан!

Поранешниот освојувач на Златната топка, Кака ќе се врати во Милан и во овој клуб ќе стави крај на својата играчка кариера. Ваквиот развој на настаните го навести неговиот поранешен соиграч Најџел де Јонг кој тврди дека Кака ќе игра...