33 C
Skopje
Friday, June 23, 2017
ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Агентот на Марсијал веќе му оди на нерви на Жозе Мурињо

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо, му порача на младиот Ентони Марсијал дека треба да ги слуша неговите упатства, а не да го слуша неговиот агент, кој дефинитивно го дефокусира од натпреварите. Агентот на францускиот фудбалер наводно веќе пуштил глас...

Јувентус му честита роденден на Пјаниќ (Видео)

Босанскиот репрезентативец, Миралем Пјаниќ денес го слави својот 27. роденден. По повод неговиот роденден, неговиот клуб му упати честитки. Денот на раѓањето, црно-белите му го разубавија така што на својот профил на социјалната мрежа твитер, со честики објавија видео компалација од...

Шок за Шпанците пред мечот со Македонија: Младата ѕвезда на „Фуријата“ не оди во...

Репрезентацијата на Шпанија до 21 година ја дочека вистински шок и тоа на четири дена од почетокот на Европското првенство и натпреварот со Македонија, откако на еден нивни играч му беше дијагностициран тумор. Јерај Алварез, младата ѕвезда на шпанскиот фудбал...

Доказ дека Ливерпул е најдобриот колектив во Премиер лигата, но дали тоа е доволно...

Фудбалерите на Ливерпул вечерва славеа на домашен терен против Стоук со 4:1 и ја продолжија низата одлични игри под водство на Јирген Клоп. По овој натпревар, Ливерпул во оваа сезона стана најефикасниот тим во Премиер лигата со 45 постигнати гола,...

Барса го доби првиот дел од полуфиналето: Атлетико не успеа да стигне барем до...

Вечерва на „Висенте Калдерон“ кај Атлетико Мадрид гостуваше Барселона, која славеше со 1:2 во рамките на првиот меч од полуфиналето во Копа дел Реј. Во раната седма минута од мечот, Суарез фантастично ја проигра одбраната на домашниот состав и измамувајќи...

Позната е судбината на Билиќ во Вест Хем

Билиќ изминатата сезна со Вест Хем беше едно од најпријатните изненадувања, но лондонскиот клуб оваа сезона не игра ниту приближно како изминатата. Билиќ во Вест Хем пристигна од Бешикташ, па со овој клуб потпиша тригодишен договор. Неговиот договор истекува на...

Џерард се враќа во Ливерпул

Стивен Џерард се враќа во Ливерпул за кого, пред заминувањето во САД, играше дури 17 години. Овој пат ќе има поинаква улога, бидејќи ќе работи како еден од тренерите на клупската академија за млади. Поранешниот капитен на Ливерпул ќе работи...

Зошто Перишиќ мора да замине од Интер и како Јунајтед начелно го договорил трансферот

По првите информации дека Иван Перишиќ од Интер, е блиску до начелен договор со Манчестер Јунајтед, навивачите на Јунајтед не баш со воодушевување ја прифатија веста. Но дека има нешто во целата таа работа, тврди и Газета дело спорт, која...

Каква глупост на Чакир: Досуди пенал поради тоа што голманот играл со рака (Видео)

Еден од најконтроверзните европски судии, турчинот Џунајт Чакир, направи кардинална грешка на натпреварот од турскиот шампионат меѓу екипите на РизеСпор и Османлиспор, откако досуди пенал за домашниот тим, поради играта со рака на голманот на гостите Жиндрунас Карчемарксас. Вистина, ситуацијата...

Озил открива како судиите го исмевале по доаѓањето од Реал во Арсенал

Германскиот интернационалец Месут Озил, го открива неговото несекојдневно доживување во Премиерлигата, откако дојде во тимот на Арсенал. Тој поради доаѓањето на Герет Бејл во Реал Мадрид, сам побара да си замине од тимот на „кралевите“ а како алтернативна дестинација го...