ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Цела Европа и се смее на Македонија: Хотелиерите им бараат екстра-пари на навивачите за...

Угледот на Македонија во Европа е тотално уништен од хотелиерите и туроператорите од Скопје. Причина за тоа е претстојниот натпревар од Супер купот на УЕФА меѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид кој треба да се одигра на 8 август во...

Хулиганите од регионот едвај дочекаа: Навивачите на Звезда и Рад тргнуваат кон Скопје „да...

Група навивачи на Црвена Звезда, но и помал дел фанови на Рад, во Македонија им пружаат поддршка на Македонците и Србите во случај на судир со Албанците, пишува српски „Телеграф“. Со оглед на тоа дека станува збор за непроверени информации,...

Извештајот на УЕФА вели: Ајтекин го оштети ПСЖ на „Ноу Камп“?!

Претставниците на Судиската комисија на УЕФА се незадоволни од судењето на Денис Ајтекин на дуелот помеѓу Барселона и ПСЖ во реванш осминафиналната пресметка од ЛШ, наведува „Марка“. Шпанскиот весник најавува дека во блиска иднина ќе биде објавен извештајот за судењето...

Проклетството продолжува: Ремзи му даде гол на Челзи, па „одзеде“ уште еден славен живот

Познато е проклетството на Арон Ремзи. Секојпат кога велшкиот фудбалер од редовите на Арсенал ќе постигне погодок, судбината зема свој „данок“, па овој свет го напушта некоја позната личност. Досега цехот на „клетвата на Ремзи“ го платија Бин Ладен, Гадафи,...

Срцата на „ѓаволите“ чукаа силно: Промашувањето на Селта за финале во 96 минута (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед успеа да обезбеди финале во Стокхолм, таму ќе игра против Ајакс, изненадувањето на сезоната во Европа. Но за „црвените ѓаволи“ важи една стара изрека, зошто да биде едноставно, кога може да биде комплицирано. Манчестер Јунајтед по почетното водство, престана...

Цел живот ќе им биде должник: Габи и Врсаљко го спасија Торес од сигурна...

Фудбалскиот свет остана во шок по синоќешната ужасна повреда на ѕвездата на Атлетико, Фернандо Торес на дуелот против Ла Коруња. Искусниот напаѓач по еден дуел со Бергантињос падна на главата и малку недостасуваше да го загуби својот живот. Сите заслуги...

Олд Трафорд замолкна: „Отиде“ коленото, крај на кариерата за Ибрахимовиќ? (ВИДЕО)

Најдобриот играч на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ не беше свој во дуелот со Андерлехт, но она што се случи пред крајот на основниот дел од натпреварот ги вознемири навивачите. При еден напад на Јунајтед, во противничкиот шеснаесетникот, Швеѓанецот лошо згазна...

Рамос и компанија се надминаа себеси: Пике, копиле, поздрави ги шампионите (ВИДЕО)

По пет години пауза, навивачите на Реал Мадрид дочекаа да слават шампионска титула во Ла Лига. И прославата не можеше да помине без скандали. На плоштадот беа присутни десетици илјади навивачи кои го изведуваа познатиот репертоар од "Бернабе". Меѓу другите,...

(Видео) Новиот играч на Реал се посрамоти на промоцијата: Го платија 30 милиони, а...

Најновото засилување на Реал Мадрид, Тео Ернандез, важи за еден од најголемите таленти во светскиот фудбал, но на промоцијата на „Сантијаго Бернабеу“ не се прикажа во најдобро светло. Тео Ернандез стана хит на социјалните мрежи поради неговиот неуспешен обид да...

Сепак се врти: Барселона добива казна од УЕФА за мечот со ПСЖ

Чудото сепак се случи, Барселона го сврте резултатот против ПСЖ во реваншот, и се пласираа во четвртфинале, во најдраматичен натпревар (6:1), кој сигурно ќе биде печат во ЛШ историјата. Но како што стојат работите, Барселона ќе биде казнета поради навивачите...