-1 C
Skopje
Thursday, January 19, 2017
ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Нема дилеми: Симеоне го потврдува заминувањето на својот најдобар фудбалер во Англија

Гризман во измиантиве неколку сезони нуди фантастични партии во Атлетико Мадрид, а на радарот на „Црвените ѓаволи“ се наоѓа веќе неколку месеци. Англиските медуми вчера пренесоа дека Французинот ги договорил условите со Јунајтед, и дека на крајот на сезоната...

Реал зачести да ја наведнува главата: Нов пораз овојпат во Копа дел Реј (Видео)

Шпанскиот лидер, Реал Мадрид втор пат во низа неделава ја наведна главата пред противникот. Во рамките на Копа дел Реј, вечерва Реал беше совладан од Селта Виго со 1:2. Првиот погодок на мечот го постигна Аспас во 64. минута за водство...

Ливерпул со минимален триумф до следниот предизвик во ФА Купот (Видео)

Вечерва беа одиграни три натпревари во рамки на ФА Купот, во кои Њукасл славеше над Бирмингем со 3:1 и Саутепмтон славеше минимално над Норвич со 1:0. Во реванш натпреварот на гостински терен по одигран прв натпревар без погодоци (0:0), Ливерпул...

“Гранде Мачедоне” удри по своите: Пандев го застрела Лацио среде Олимпико (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев по долго време, конечно, се запиша во листата на стрелците за Џенова. Да биде иронијата поголема, струмичанецот погоди против својот поранешен клуб Лацио и тоа во Купот на Италија. Во последната минута од првото полувреме на...

Нова визија во комбинација со стариот грб: Фановите креативни во однос на новитетот (Фото)

Торински Јувентус неодамна го претстави новиот грб кој предизвика и тоа како бурни реакции кај фановите. Јуве во Милан го претстави „грбот на иднината“, нешто сосема поинакво и несфатливо како што го нарекуваат фановите на екипата. Грбот предизвика доста кртики, но...

Готово е: Манчестер Јунајтед ја прифати понудата, Депај заминува!

Холандскиот фудбалер, Мемфис Депај летото 2015. година пристигна во Манчестер Јунајтед како големо засилување, но не ги оправда очекувањата. По пристигнувањето на Жозе Мурињо на клупата на „Црвените ѓаволи“, холандскиот фудбалер никако да добие шанса за игра и стана повеќе...

Што се случува кога Нејмар ќе го нападне Пике? (Видео)

Фудбалерите на Барселона утре ќе играат дуел против Реал Сосиједад на гости во рамките на четвртфиналето од Копа дел Реј. Каталонската екипа денес го одработи последниот тренинг пред утрешниот меч на кој владееше фантастична атмосфера. Посебно расположен денес беше Нејмар...

Кејхил смета дека освен Конте, во тимот имаат голем тренер-играч

Дефанзивецот на Челси, Гери Кејхил, го потенцираше Цезар Азпиликуета како еден од најдобрите тренер-играчи кои нивната екипа ги има моментално во составот. За неговото време во Челси, Кејхил играше под седум различни менаџери, но смета дека Азпиликуета е роден за...

Анри ги посочи двата клуба во кои Санчез евентуално би заминал

Се почесто се дебатира дилемата околу тоа дали Алексис Санчез ќе потпише нов договор со Арсенал, или дресот на Лондончани, ќе го замени со некој друг тим. Во таа дебата, се вмеша и Тиери Анри, кој е вљубеник на играта...

Луис Енрике не е сигурен дека Ракитиќ ќе се фрли од мост за него

Тренерот на Барселона Луис Енрике, на последната пресконференција, ја прокоментира изјавата на Ракитиќ, дека наводно би се фрлил дури и од мост доколку тоа од него го побара Енрике. 28 годишниот играч од Хрватска, излезе од почетниот состав на Барселона...

Stobiranka gif 300X250