19 C
Skopje
Saturday, April 29, 2017
ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Ситницата поради која Пеп влезе на терен да го поздрави Мајкл Керик

Дерби натпреварот на „Етихад“ од пред два дена помеѓу Сити и Јунајтед заврши со 0:0, а еден од највпечатливите моменти беше блиската средба на Мајкл Керик со Пеп Гвардиола. Познато е дека стратегот на „граѓаните“ на пресконференцијата пред мечот со...

Ибра во Барселона – ете тоа беше примерот кој ме предомисли да не потпишам...

Кевин Гамеиро открива зошто всушност ја одбил Барселона за трансфер, пред да се пресели во Атлетико Мадрид. Фудбалерот на „душекчиите“ кој во 2016 година ја напушти Севилја и се пресели во Атлетико Мадрид, даде доста убедлива причина зошто не сакал...

Демолиран Волфсбург – Баерн крунисан во нов шампион (Видео)

Петта сезона поред, Баерн Минхен е шампион во Бундеслигата. Иако и во минатото Баварците биле доминантни, ова е неверојатна серија за нив. Баерн Минхен го одбрани трофејот од минатата сезона, денеска тие со 6:0 убедливо ја совладаа екипата на Волфсбург...

Буфон: Ветив дека ќе се повлечам, но еден човек ме предомисли

Италијанскиот голман Џиџи Буфон, уште пред натпреварот со Барселона, потенцираше дека доколку не прими гол од Барселона во реваншот, најверојатно ќе се пензионира. Голманот кој оди веќе кон својата 40-та година, подоцна откри што точно се случувало, и кој човек...

Од Ватфорд порачаа: Ќе им направиме услуга на Јунајтед, ќе го „сопнеме“ Ливерпул за...

Играчот за врска од редовите на Ватфорд, и поранешен играч на Јунајтед, Том Клеверли, истакна дека ќе се обидат да им завршат голема работа на Манчестер Јунајтед, со тоа што ќе го сопнат Ливерпул ова коло. Клеверли истакна дека ќе...

Реал стави една рака на трофејот во Примера: Марсело за „лудило“ во Мадрид (Видео)

Реал Мадрид потешко од очекувањата успеа да оствари победа против 12.то пласираната Валенсија, со 2:1 денеска на „Бернабеу“. Со оваа победа, Реал е исклучително блиску до Примера трофејот сезонава, на кој чека долго, уште од периодот на Жозе Мурињо. Се тргна...

Познат е првиот елиминиран тим од Премиер лигата кој се сели во Чемпионшип (Видео)

Комплетирани се четири натпревари од денешниот попладневен термин во Премиерлигата. Саутемптон и Хал одиграа нерешено (0:0), Стоук и Вест Хем одиграа исто така нерешено без голови. Сандерленд на домашен терен загуби од Борнмаут со 1:0, и на овој начин сега и...

Како некогашниот почетник Роналдо ќе бил избркан од тренинг на Јунајтед

Почетоците на Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед беа тешки, но и за неговите соиграчи, кои мораа да навикнат на почетниот и нескротлив талент на Португалецот. Легендарниот дефанзивец на „црвените ѓаволи“ Рио Фердинанд, зборувајки на една од последните отворени емисии во...

Скандал во Шкотска: Расизам пред камерите во најголемото дерби (Фото)

Денеска е одиграно едно од најголемите и најстари дерби натпревари во светот, помеѓу Глазгов Ренџерс и Селтик, во кое „зелено-белите“ победија со високи 5:1. Натпреварот на „Ајброкс“ беше одбележан од голем расистички скандал на дел од навивачите на Глазгов Ренџерс,...

Легендите на Јунајтед откриваат: Го малтретиравме Кристијано Роналдо додека не стана сериозен

Рио Фердинанд открива некои интересни детали од периодот на Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед. Тренинзите на Манчестер Јунајтед се сурово место, барем такви биле за Кристијано Роналдо, изјави легендарниот дефанзивец на Јунајтед Рио Фердинанд гостувајќи во емисијата кај Гери Линекер. „Не...