ФУДБАЛ / БАЛКАН

Трансфер измамите на Здравко Мамиќ: Половина од парите од трансферот на Модриќ си ги...

Започна судењето на деценијата во хрватскиот спорт. Здравко Мамиќ и неговиот брат Зоран, поранешниот прв човек на Динамо и некогашниот тренер на хрватскиот шампион ги отфрлија во судот во Осијек обвинувањата дека го оштетиле клубот за вкупно 15.500.000 евра. Во...

ВИДЕО: Моќен Интер продолжува да гази – преслушана и Верона

Составот на Интер продолжи со одличните резултат откако во рамки на последниот меч од 11. коло во Серија А, славеше на гости кај Верона со 1-2. „Неразурите“ до водство во 36. минута ги донесе Борха Валеро кој убаво реагираше на...

(Фото) Венгер не го сакаат ниту во втората лига на Косово!

Второлигашкото фудбалско друштво во Косово сигурно не привлекува голем број на љубители на фудбалот, но оние малку навиваи кои доаѓаат направија интересно шоу. Изминатиот викенд на мечот помеѓу Кека и Витија на оградата на локалниот стадион се појави интересен транспарент. Очиглено...

Вучиќ: Никоје не ме контактирал – за Вардар слушнав од медиумите

Последните неколку дена од одредени медиуми, како можно ново засилување на Вардар се спомнува левиот бек на српски Земун, Немања Вучиќ. Сепак овој фудбалер демантираше откако истакна дека тој не е контактиран од никој, а за Вардар слушнал само...

Санчез го крена клубот на нозе, се расправаше па потенцираше дека заминува!

Чилеанскиот репрезентативец, Алексис Санчез одлучи да замине од Арсенал. Бројните медиуми во Англија тврдат дека Санчез донел одлука да го напушти Арсенал на крајот од оваа сезона. Како што се наведува, Санчез е незадоволен во Арсенал бидејќи сфатил дека од...

Официјално: Аматер ќе ја води Србија на Светското првенство во Русија!

По отказот кој му го врачија на Славољуб Муслин, тренерот кој по пауза од повеќе години успеа да ја одведе Србија на едно големо натпреварување, Фудбалската федерација на оваа земја се одлучи за неконвенционално решение на тренерската клупа. Имено, за...

(ФОТО) Циркус: Поради снегот фарбаат топки во Босна, а Велкоски ги фати на дело

Фудбалерите на Жељезничар и Сараево денеска во рамките на 16. коло од Премиер лигата на БиХ требаше да го одиграат 113. вечно дерби. Натпреварот на „Грбавица“ требаше да започне од 13:00 часот, но беше одложен поради лошите временски услови и...

Како во селска лига: Навивач на Хајдук со шипка го бркаше судијата, полиција –...

Хулиган со фантомка на главата и метална шипка во рацете вчера се симна на теренот на стадионот Пољуд и направи вистински хаос на дербито меѓу Хајдук и Ријека. Навивачот тргна кон главниот судија кој во паника почна да бега, но...

Скандалот во Србија и солзите на Евертон со емотивна изјава (Видео)

По вчерашната победа на Партизан кај Рад (0:1), Бразилецот Евертон Луиз имаше доста тешки минути на теренот. Впрочем, тој поради неговиот настап на гостинскиот терен кај Рад, беше жестоко казнет од несовесните навивачи на домаќинот, со тоа што му скандираа...

(ВИДЕО) Циркус во Србија: Тргна да изведува корнер, а навивачите го гаѓаа со снежни...

Вчера во рамките на српската фудбалска Суперлига се одигра натпреварот помеѓу Чукарички и Земун, на кој домаќините славеа со 4:1. Но, мечот го одбележа однесувањето на гостинските навивачи од Земун. „Таурунум Бојс“, како што се познати жестоките и контроверзни навивачи...
Discovery
Nutini

Suzuki Swift