ФУДБАЛ / БАЛКАН

Слобода од Тузла пред Вардар – пропадна уште еден трансфер на македонскиот првак

Кога не оди, не оди, едноставо вака може да се каже за Вардар и трансферите оваа зима. Македонскиот првак очајно сака да се засили по низата заминувања, но тоа тешко му оди. „Црвено-црните“ никако не може да договорат интернационално засилувања...

ВИДЕО: Ѕвездата на Јунајтед вети вечера за нашиот Тошески ако изборат позитивен резултат против...

Македонскиот интернационале Милош Тошески доколку со својот тим Бродорац утре се избори за позитивен резултат во дуелот со Манчестер Јунајтед во младинската Лигата на шампиони ќе добие награда од ѕвездата на „црвените ѓаволи Фудбалерот на клубод од „Олд Трафорд“ им...

Легендата на Звезда: Да дадев гол за 4:3, сите играчи на Јунајтед ќе останеа...

Легендарниот фудбалер на Црвена Звезда и југословенскиот фудбал, родениот штипјанец Драгослав Шекуларац, индиректно себеси ја припишува вината за смртта на фудбалерите на Манчестер Јунајтед пред 60 години. Драгослав Шекуларац изјави дека таа трагедија во која на денешен ден пред 60...

Сараево има доверба во македонските голгетери – Велкоски добива сонародник за друштво во нападот

Славниот фудбалски клуб од Босна и Херцеговина, тимот на Сараево очигледно по доброто искуство со Крсте Велкоски, има доверба во Македонците. Босанските медиуми тврдат дека клубот од „Кошево“ е многу блиску до ангажман на уште еден голгетер од нашата држава. Станува...

Стигна пресудата за хулиганите од Сплит кои направија хаос во Белград

Релативно брзо, хулиганите од Сплит кои предизвикаа хаос во Белград на дербито помеѓ Партиза и Црвена Звезда, денес добија судски пресуди. Тројца од хулиганите се спогодиле со обвинителствот и на нив им се изречени казни од четири и шест месеци...

Младинскиот репрезентативец Тошески на мегдан со Манчестер Јунајтед во Лигата на шампионите!

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Милош Тошески, ќе го предводи тимот на српски Бродарац во историски меч од нокаут фазата од младинската Лига на шампиони против гигантот Манчестер Јунајтед. „Десетката“ и капитен на Бродарац, кој е роден и израснат во Србија,...

Хрватите велат: Велковски поради Ријека ги одбил Динамо Загреб и Хајдук

Веќе наголемо се зборува за трансферот на македонскиот репрезентативец и член на Вардар, Дарко Велковски во редовите на актуелниот хрватски првак Ријека. Тамошните медиуми пишуваат дека Велковски на лето во Ријека ќе пристигне бесплатно и ќе потпише четиригодишен договор. Храватите откриваат...

ФОТО: Голф ли е, валјак ли е – ама битно теренот да се израмни

Фудбалот на балканот и се е можно, па така гледачите на  пријателскиот мечот помеѓу ГОШК Габел и Хајдук видоа несекојдневна сцена. По крајот на мечот на стадионот „Перица Пере Павловиќ“ влезе стар Голф кец кој за куката влечеше валјак кој...

Остана без трансфер поради маица со УЧК

Навивачите на кипарски АПОЕЛ го спречија трансферот на Ергис Каче во клубот од Никозија поради слика на која се гледа дека носел маица со логото на УЧК. Кипарските медиуми пренесуваат дека во последен момент пропаднал договорот помеѓу ПАОК и АПОЕЛ...

Аврамовски се повреди – тренерот на Војводина загрижен за Македонецот

Екипата на Војводина денес на подготовките во Анталија забележа пораз од Слован со 2-0, а тешка повреда поради која играта ја напушти во првото полувреме, заработи нашиот поранешен младински репрезентативец, Даниел Аврамовски. „Најтежок впечаток ми остави повредата на Аврамовски која...