ФУДБАЛ / БАЛКАН

Неочекувана желба на Конте: Челзи е заинтересиран за напаѓачот на Црвена Звезда?

Според пишувањата на африканскиот сајт „Гана сокернет“, кој тврди дека има извори од „Стемфорд Бриџ“, Челзи е заинтересиран за напаѓачот на Црвена Звезда Ричмонд Боачи и размислува да го доведе во своите редови оваа зима, или во летниот преоден...

ВИДЕО: Хрватска се уште сонув за Русија, со судни маки преку Украина до бараж

Хрватската фудбалска селекција и покрај очајно одиграните квалификации, сепак кога требаше најмногу, одигра онака како што доликува за еден национален тим полно со скапо платени ѕвезди. Вечерва јунак на „коцкестите“ во Киев кој и понатаму ги одржа да сонуваат за...

ВИДЕО: Пријовиќ за транс кај северниот сосед, Србија се избор за Мундијал

Поранешна Југославија ќе има најмалку барем еден претставник на Светското првенство во Русија, а тоа е селекцијата на Србија. Кај нашиот северен сосед наголемо се слави пласманот на еден Мундијал по пауза од 8 години. Хероја на „орлите“ е Александар...

Манчестер Јунајтед ја најде замената за Карик

Манчестер Јунајтед се вклучи во трката запотписот на Емре Кан. Договорот на овој фудбалер со Ливерпул истекува на лето и покрај тоа што клубот наметнува интензивни преговори, тешко дека тој ќе се реши да остане долго на “Енфилд роуд“, сигурно...

Летна уште една селекторска глава, Хрватска бара нов предводник

Хаосот во фудбалската селекција на Хрватска резултираше со отказ на селекторот на оваа земја Анте Чачиќ. Информацијата ја објавија дел од хрватските медиуми, иако од федерацијата сеуште нема официјална потврда. “Коцкестите“ синоќа ремизираа со Финска пред својата публика (1-1) и...

Грујиќ: Македонија е аутсајдер, но нема да биде нималку лесно

Фудбалерот на англискиот Ливерпул и член на младата селекција на Србија, Марко Грујиќ пред гостувањето во Скопје прокоментира за нашата селекција предводена од Боби Милевски. „Ќе биде интересно да видиме колку можеме против Македонија која според рангирањето е послаб ривал...

УЕФА за некого мајка, за некого маќеа: Адеми доби суспензија од четири години, а...

Одамна е познато дека УЕФА и ФИФА, но и сите меѓународни организации за едни се мајка за други маќеа, односно не важат за сите подеднакво условите. Доказ за тоа е и последната информација која доаѓа од хрватските медиуми. Имено, Дарио...

Промоција на Елмас: Македонскиот „бисер“ ќе биде следната голема ѕвезда на Фенербахче

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас конечно може за себе да каже дека е фудбалер на турскиот фудбалски гигант Фенербахче. Познато е дека Фенербахче не можеше да го регистрира Елмас поради тоа што беше малолетен до неодамна, но откако нашиот фудбалски...

Шоу на Јаховиќ во Турција: Си постигна автогол, го налутија, па им даде хет-трик...

Македонскиот фудбалер е приказна на денот во турското првенство, нашиот интернационалец инспирираше победа на своите на гостувањето денеска. Гезтепе гостуваше на тимот на Сиваспор, каде победија со 3:2, а стрелец на сите голови денеска за гостите беше нашиот интернационалец Адис...

Хорор на Балканот: Црногорски голман застрелан во глава на стадион!

33-годишниот црногорски голман Горан Ленац бил застрелан го глава, пошто починал во болница поради тешката повреда. Ленац, кој бил слободен агент, тренирал синоќа на теренот на својот поранешен клуб, второлигашот Бокељ, со пријател кога околу 19:30 часот пришол непознат сторител...


totalTV
Suzuki Swift