ФУДБАЛ / БАЛКАН

(Видео) Цел Балкан му се смее: Босанскиот голман се „прослави“ со најсмешниот жив ѕид

Натпреварот помеѓу Слобода и Зрињски одигран во рамките на петтото коло од Премиер лигата на Босна и Херцеговина во Тузла, остана запаметен по еден исклучително смешен момент. Во 27. минута беше досуден слободен удар за гостите од Мостар на некои...

Ријека со реми кај Салзбург, Ристовски брилијантно произведе гол-шанса (Видео)

Фудбалскиот клуб Ријека во кој настапува нашиот интернационалец Стефан Ристовски, вечерва одигра нерешено 1:1, на гостувањето во Австрија кај Салзбург. Гостите од Хрватска имаа водство по првиот дел, со голот кој го постигна Гаврановиќ, но сето тоа беше благодарение на...

Балкански спортски комплекси: Словенци „убиваат“ усташи, Бугари навредуваат Хрвати (ВИДЕО)

Во текот на летото, во центарот на вниманието се балканските клубови бидејќи ретко кој од нив има сила да се избори за подолг престој на европска сцена. За жал, не се во центарот на вниманието поради големите успеси, туку поради...

Работнички добро ќе заработи од Елмаз: Тинејџерот во Истанбул пречекан од Антиќ (Фото)

Работнички добро го капитализира трансферот на младиот 17 годишен Елиф Елмаз во тимот на Фенербахче од Истанбул. Тинејџерот од Македонија, по добрите настапи за младата репрезентација на Македонија, си го трасираше патот кон голем трансфер кој може да биде само...

Само на Балканот: Навивачите го претепаа, а сега клубот сака да го суспендира

Фудбалерот на Војводина Никола Трујиќ беше физички нападнат од навивачите на неговиот клуб по поразот од словачки Ружомберок минатата недела во квалификациите за Лигата на Европа, а сега клубот одлучи да го суспендира. По натпреварот, десетина навивачи на Војводина влезе...

(Фото) Kако се викаат навивачите на Партизан? Тоа најдобро го „знае“ нивниот најдобар играч

Екипата на Партизан синоќа го совлада тимот на Будуќност со 2:0 во првиот натпревар од второто коло во квалификациите за Лигата на шампионите, а во центарот на вниманието беше фудбалерот на српскиот шампион Леонардо. Имено, Бразилецот веќе подолго време си...

Голем удар за Хрватска, Модриќ се повлекува

Фудбалската репрезентација на Хрватска останува без еден од најдобрите поединци. Лука Модриќ одлучи да се повлече од националниот тим, а неговта одлука е последица на случувањта во судскиот процес со првиот човек на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ. Имено Модриќ го...

Некогаш „газеше“ во дресот на Јунајтед, сега ќе игра за осмопласираниот тим во Бугарија

Легендарниот бугарски напаѓач Димитар Бербатов ќе потпише шестмесечен договор со прволигашот од својата татковина Берое. Тој ќе игра за тимот од Стара Загора до крајот на 2017 година, а потоа ќе одлучи дали ќе ја заврши сезоната во Берое или...

(Видео) Само на Балканот: Бик влета на терен во Бугарија и прекина фудбалски натпревар

За време на пријателскиот натпревар помеѓу Ботев Пловдив и АЕЛ Лимасол на теренот се појави и еден непоканет гостин. Двете екипи одиграа пријателски натпревар, а на теренот се појави и еден бик, по што играчите мораа да го напуштат теренот...

Албанците подготвуваат „бомба“ за Македонија: Пипо Инзаги нов селектор?

Албанија испрати понуда на адресата на славниот голгетер. Нашите соседи активираа „бомба“, сега само се очекува „експлозијата“ од Тирана! Раководството на Фудбалската федерација на Албанија сака на селкторската функција во репрезентацијата да го види легендарниот напаѓач на Милан и Италија...
Discovery
Nutini

Suzuki Swift