ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / БАЛКАН

ФУДБАЛ / БАЛКАН

Адеми со нови проблеми – тренингот го напушти со солзи во очите

Динамо Загреб со гол во 90. минута го совлада Славен Белупо со 1-0 и на тој начин се одлепи на врвот со 10 бода повеќе во однос на второпласираниот Осијек. Вечерва во составот изненадувачки го немаше капитенот на тимот...

Само на Балканот: Навивачите го претепаа, а сега клубот сака да го суспендира

Фудбалерот на Војводина Никола Трујиќ беше физички нападнат од навивачите на неговиот клуб по поразот од словачки Ружомберок минатата недела во квалификациите за Лигата на Европа, а сега клубот одлучи да го суспендира. По натпреварот, десетина навивачи на Војводина влезе...

Играчите на Скендербеу ја подгреваат атмосферата пред дуелот со Партизан: Знаеме што правеа Србите...

Фудбалерот на албанскиот клуб Скендербеу и репрезентативец на Косово Бајрам Јашаница ја подгрева атмосферата пред натпреварот против Партизан во Лигата на Европа следниот четврток. Јашаница кој е роден во близина на Приштина, порача дека натпреварот против Партизан ќе биде посебен...

По мечот следеа неверојатни сцени: Жесток судир на фудбалерите на Звезда и Партизан (Видео)

Фудбалерите на Партизан славеа во вечното дерби во Црвена Звезда на Маракана со 3:1 во рамки на 1. коло. Вистинска драма се одвиваше пред и по овој меч. Пред мечот навивачите на Партизан се пресметаа со полицијата, а по дуелот...

Србија си го „краде“ назад Урош Матиќ: Несудениот македонски репрезентативец со повик во српската...

Помладиот брат на првотимецот на Челзи Немања Матиќ, доби повик во репрезентацијата на Србија. Играчот за врска на Копенхаген Урош Матиќ, доби дополнителен повик во репрезентацијата на Србија од селекторот Славољуб Муслин за дуелот против Велс во квалификациите за Светското...

Цел стадион занеме: Бугарин се спаси од сигурна смрт по хорор пад за време...

Само неверојатната еластичност на неговата тело го спаси бугарскиот интернационалец Радослав Димитров од сигурна смрт на вчерашниот натпревар меѓу Универзитатеа и Стеауа. При еден дуел со противнички фудбалер, Димитров се одби и падна на тревата, но притоа целосно го свитка својот...

ВИДЕО: Тајмаут дечки – фудбал или хокеј играте?

Минатиот викенд бевме сведоци во какви услови на Чаир се играш мечот Шкупи - Вардар од ПМФЛ, во кал до колена, но ако мислете дека нема полошо од ова, се лажете. Попладнево се игра редовно коло во Првата лига на...

ФК Струга поканета да биде дел од фудбалски куп-турнир во Албанија

Второлигашката фудбалска истоимена екипа од Струга, деновиве ќе учествува на сеалбански турнир во Албанија. Турнирот ќе биде во организација на тамошната фудбалска репрезентација, и ќе се игра утре, на 28 ноември на стадионот „Скендербег“ во Корча. Освен ФК Струга, на турнирот...

Видео: Хаотична ситуација во БиХ: Судијата и играчите се испаничија поради играч кој падна...

Во Бјелина, Босна и Херцеговина денеска се одигра првенствен натпревар на тамошните екипи Радник и Младост во рамките на 17. коло од тамошната Премиерлига. Иако немаше голови, на оваа средба се случи една голема драма на теренот. Фудбалерот Славиша Радовиќ...

Аријан Адеми стана капитен на Динамо Загреб, па тренерот мораше да се правда!?

Динамо Загреб вчера очекувано ја победи својата „филијала“ Локомотива Загреб, но приказната околу капитенската лента повеќе го привлече вниманието на хрватската јавност отколку резултатот на „најлесниот прволигашки натпревар за Динамо“. Фиолиќ во 18 и Лецкајс во 89. минута му донесоа...

Suzuki Swift