ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / БАЛКАН

ФУДБАЛ / БАЛКАН

Навивачите на Арсенал се исмеваа со името на Црвена Звезда, додека не им стана...

Навивачите на Арсенал се исмеваа со Црвена Звезда, поточно со името на белградскиот гигант, бидејќи не знаеја за кој клуб станува збор. „Топџиите“ едвај го чекаат натпреварот со белградскиот тим, но првото што го направија е се запрашаа „од каде...

Најголемите грешки на Балканот: Џеко бил прескап, Левандовски неталентиран, а Бербатов без квалитет за...

Скаутинг службата е еден од најважните делови на секој фудбалски клуб. Но, често се случува овој дел од фудбалските клубови на Балканот да разочараат и поради лоша проценка на фудбалските „стручњаци“ клубот подоцна да загуби огромна сума на пари. Грешките...

Да беше Тито жив, како ќе изгледаше репрезентацијата на СФРЈ? Македонија со едно место...

Би било пеколно тешко сега да се состави тим од некогашната СФРЈ, а сите народи да бидат застапени во истиот. Иако селекторот би имал тешки маки, баш како и во времето на поранешна Југославија, секогаш постоел страв дека поради специфичниот...

Хаос во Белград: Од навивачите расистички навреди, од противничките играчи – ќотек (ВИДЕО)

Исклучително грди сцени беа видени попладнево на натпреварот од српското првенство меѓу Рад у Партизан одигран на стадионот на Бањица. Во центарот на вниманието беше фудбалерот на Партизан, Евертон кој во текот на целиот натпревар беше расистички навредуван од навивачите...

Македонштина – Црвена Звезда повеќе се сака од Вардар

Сезонава клубовите од  поранешна Југославија забележаа за нив пристоен успех со пласманот во групната фаза од Лигата на шампионите и Европа лига. Тука се Марибор, Ријека, Партизан, Црвена Звезда и нашиот Вардар. Македонската публика сакаше и доби, без разлика на...

Фудбалска бура во Србија: Звезда ја губи титулата на терен, па ќе ја враќа...

Иако има уште три кола до крајот на сезоната во српското првенство, изгледа дека за новиот шампион ќе се одлучува надвор од фудбалските терени. Поточно, на суд каде ќе спорат двата најтрофејни клуба Црвена Звезда и Партизан. На три кола...

Бомба од Хрватска: Екс-ѕвездата на Челси и Реал, нов соиграч на Стефан Ристовски?

Легедарниот фудбалер на Челси, Реал и репрезентацијата на Гана, Микаел Есјен е на само чекор од трансфер во хрватското првенство. Иако за вакви трансфери е претплатен Динамо, во овој случај станува збор за тимот на Ријека, чиј член е и...

Некогаш „газеше“ во дресот на Јунајтед, сега ќе игра за осмопласираниот тим во Бугарија

Легендарниот бугарски напаѓач Димитар Бербатов ќе потпише шестмесечен договор со прволигашот од својата татковина Берое. Тој ќе игра за тимот од Стара Загора до крајот на 2017 година, а потоа ќе одлучи дали ќе ја заврши сезоната во Берое или...

Панчев со конкретна порака до Бабунски по неговата одлука?!

Нашиот интернационалец, Давид Бабунски одлучи да се обрати до Арбитражниот суд на ФС во Србија и да побара еднострано раскинување на договорот со Црвена Звезда. Остатокот на долговите на црвено-белите беа основа за поднесувањето на ваквото барање, но Бабунски одлучи...

Работнички добро ќе заработи од Елмаз: Тинејџерот во Истанбул пречекан од Антиќ (Фото)

Работнички добро го капитализира трансферот на младиот 17 годишен Елиф Елмаз во тимот на Фенербахче од Истанбул. Тинејџерот од Македонија, по добрите настапи за младата репрезентација на Македонија, си го трасираше патот кон голем трансфер кој може да биде само...