8 C
Skopje
Thursday, March 23, 2017
ФУДБАЛ / БАЛКАН

ФУДБАЛ / БАЛКАН

Како во селска лига: Навивач на Хајдук со шипка го бркаше судијата, полиција –...

Хулиган со фантомка на главата и метална шипка во рацете вчера се симна на теренот на стадионот Пољуд и направи вистински хаос на дербито меѓу Хајдук и Ријека. Навивачот тргна кон главниот судија кој во паника почна да бега, но...

Балкан е ова: Драматика на „Пољуд“ – Судијата бегаше од маскирано лице (Видео)

Иако на стадионот „Пољуд“ беа присутни 600 полицајци, од кои 400 беа од единицата за брзо распоредување и делување, сепак еден луд навивач успеа да се провлече на теренот покрај толку обезбедување и да направи инцидент. На натпреварот помеѓу домаќинот...

Во Црна Гора ситуација за гинис: Во цело коло ниту еден постигнат погодок!

Иако фановите сигурно не уживаа во овие дуели, овие натпревари ќе бидат тема на дискусија се чини уште долго. Во прашање е 18. коло во втората црногорска лига, во кое беа одиграни пет натпревари на кои не се случи апсолутно...

Санчез го крена клубот на нозе, се расправаше па потенцираше дека заминува!

Чилеанскиот репрезентативец, Алексис Санчез одлучи да замине од Арсенал. Бројните медиуми во Англија тврдат дека Санчез донел одлука да го напушти Арсенал на крајот од оваа сезона. Како што се наведува, Санчез е незадоволен во Арсенал бидејќи сфатил дека од...

Македонскиот интернационалец Ејупи го реши Хајдук Сплит со два гола (Видео)

Македонскиот интернационалец од редовите на Осијек Музафер Ејупи, денеска постигна два гола за Осијек во победата против Хајдук Сплит со 2:1. Првото полувреме мрежите мируваа, а Ејупи головите ги постигна во 63. и 80. минута, додека гостите во самиот финиш,...

Судиите го уништија Партизан: Ц. Звезда поведе од нерегуларна ситуација (ВИДЕО)

Фудбалерите на Црвена Звезда водат во 153то дербо против Партизан од 34. минута со 1:0, а голот е целосно нерегуларен. По еден напад на Црвена Звезда, пред топката да биде упатена кон голот таа претходно со целиот обем излезе од...

Регионот во шок: Легендата на југословенскиот фудбал пронајден мртов во својата гаража

Некогашниот дефанзивец и спортски директор на Динамо Загреб, Ѕвездан Цветковиќ е пронајден мртов во својата гаража утринава. Загребската полиција соопштила дека 57-годишниот фудбалер починал од природна смрт. Цветковиќ е роден во Карловац 1960. година, а беше дел од генерацијата на Динамо...

Скандалот во Србија и солзите на Евертон со емотивна изјава (Видео)

По вчерашната победа на Партизан кај Рад (0:1), Бразилецот Евертон Луиз имаше доста тешки минути на теренот. Впрочем, тој поради неговиот настап на гостинскиот терен кај Рад, беше жестоко казнет од несовесните навивачи на домаќинот, со тоа што му скандираа...

Хаос во Белград: Од навивачите расистички навреди, од противничките играчи – ќотек (ВИДЕО)

Исклучително грди сцени беа видени попладнево на натпреварот од српското првенство меѓу Рад у Партизан одигран на стадионот на Бањица. Во центарот на вниманието беше фудбалерот на Партизан, Евертон кој во текот на целиот натпревар беше расистички навредуван од навивачите...

Цел стадион занеме: Бугарин се спаси од сигурна смрт по хорор пад за време...

Само неверојатната еластичност на неговата тело го спаси бугарскиот интернационалец Радослав Димитров од сигурна смрт на вчерашниот натпревар меѓу Универзитатеа и Стеауа. При еден дуел со противнички фудбалер, Димитров се одби и падна на тревата, но притоа целосно го свитка својот...