22 C
Skopje
Monday, June 26, 2017
ФУДБАЛ / БАЛКАН

ФУДБАЛ / БАЛКАН

(Видео) Само на Балканот: Бик влета на терен во Бугарија и прекина фудбалски натпревар

За време на пријателскиот натпревар помеѓу Ботев Пловдив и АЕЛ Лимасол на теренот се појави и еден непоканет гостин. Двете екипи одиграа пријателски натпревар, а на теренот се појави и еден бик, по што играчите мораа да го напуштат теренот...

Албанците подготвуваат „бомба“ за Македонија: Пипо Инзаги нов селектор?

Албанија испрати понуда на адресата на славниот голгетер. Нашите соседи активираа „бомба“, сега само се очекува „експлозијата“ од Тирана! Раководството на Фудбалската федерација на Албанија сака на селкторската функција во репрезентацијата да го види легендарниот напаѓач на Милан и Италија...

Малиот глушец со големи очи е персона нон грата во Загреб

Обвинителството во Осијек, Хрватска, денеска соопшти дека отвара истрага поради сведочењето на Лука Модриќ пред некој ден во спор против Здравко Мамиќ, во кој луѓето во Хрватска, препознаа заштитнички дух за човекот кој му помогна на сега еден од...

Мамиќ настрада – големиот „бос“ од Загреб, брутално фрлен во морето (Видео)

Првиот човек на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ, денеска е брутално нападднат на Брач, откако со својата јахта допловил, каде засега непознато лице го нападна од зад грб и го турна во морето. Од силниот удар, Мамиќ падна во морето, а...

Сепак, нема да ја добие довербата: Шут-карта за Ѓуровски од Звезда

Македонскиот стручњак Бошко Ѓуровски, сепак, нема да ја добие довербата од раководството на Црвена Звезда и наскоро официјално ќе добие отказ од тренерската функција. Медиумите во Србија веќе почнаа да шпекулираат со имињата на можните наследници, а изборот најверојатно ќе...

Србија си го „краде“ назад Урош Матиќ: Несудениот македонски репрезентативец со повик во српската...

Помладиот брат на првотимецот на Челзи Немања Матиќ, доби повик во репрезентацијата на Србија. Играчот за врска на Копенхаген Урош Матиќ, доби дополнителен повик во репрезентацијата на Србија од селекторот Славољуб Муслин за дуелот против Велс во квалификациите за Светското...

Ѓуровски и неговата жестока реакција на моментот кој можеше да го сврте натпреварот (Видео)

Фудбалскиот клуб Партизан од Белград, сезонава успеа сензационално да дојде до двојна круна во Србија, што може да се констатира дека беше неочекувано, посебно ако се види евидентната поддршка и наклонетост на властите во Србија и премиерот Вучиќ кон...

Партизан е шампион – „Јна“ блесна со шампионски сјај

Фудбалерите на Партизан ја освоија својата 27. титула во националниот шампионат на Србија, осма од осамостојувањето на нашиот северен сосед. Иако сезонава повторно Црвена Ѕвезда беше фаворитот на хартија, Партизан успеа со одлична серија во финиш на сезоната, да ги...

Невидена драма во БиХ: Зрињски до титулата во 94. минута (ВИДЕО)

Неверојатна завршница имаше оваа сезона во првенството на Босна и Херцеговина. Титулата му припадна на Зрињски од Мостар, но начинот на кој овој тим дојде до неа уште долго ќе се прераскажува. Во пресрет на последното коло, Жељезничар беше прв...

Најдобриот голгетер во Европа игра во третата лига на Црна Гора!?

Не е ниту Роналдо, ниту Меси, ниту Кавани, далеку се и Левандовски, Суарез, Нејмар и било кој друг стрелец во од најдобрите европски лиги. Најдобриот стрелец во Европа доаѓа од третата фудбалска лига на Црна Гора! Капитенот на црногорскиот третолигаш...