22 C
Skopje
Monday, June 26, 2017
ФУДБАЛ

ФУДБАЛ

Шпанците ги објавија составите за „Ел Класико“: Постои само една дилема

Вечерва од 20:45 часот се игра најголемото фудбалско дерби на светот. Реал и Барса во директен дуел можат да го решат прашањето за шампионот на Шпанија, со оглед на тоа дека Мадриѓаните во „Ел Класико“ на домашен терен влегуваат...

Јунајтед црвенее од срам: Утка на годината и тоа двојна (Видео)

Во дуелот од 20. коло во ПЛ каде Вест Хем го пречека Јунајтед, првиот дел донесе и тоа како интересни ситуации. Имено, во само неколку секунди две неверојатни промашувања за гостите. Пред се за Валенсија, а потоа и Лингард. Подоцна и...

Мурињо „победи“: Швајнштајгер заминува во пензија

Германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер би можел да се повлече на крајот од сезоната. Како што пренесуваат англиските медиуми, Бастијан Швајнштајгер размислува да се повлече на крајот од сезоната по неуспешната година во Манчестер Јунајтед. Швајнштајгер во претходните две години имаше многу...

Нервите кај Анчелоти попуштија: „Трето полувреме“ во Берлин (Фото)

Натпревар во Берлин во актуелното коло од Бундеслигата, помеѓу домаќинот Херта и гостите Баерн Минхен, заврши без победник (1:1) по две полувремиња, а на крајот од мечот, во подтрибинскиот дел имаше трето полувреме. Целиот овој натпревар, па и резултатот е доста...

Победата на Барса наместена, играчот на противниците призна: Оние кои плачеа по катастрофата, се...

Елденсе е клуб за кој би знаеле само оние кои се фанатици на шпанскиот фудбал, ако не се случеше катастрофата во саботата, поразот од 12:0 од Барселона Б во 30. коло од Сегунда Б, третото по ранг натпреварување во...

УЕФА и го отвора патот на Македонија кон Лигата на Европа, но овие две...

Извршниот одбор на УЕФА вчера донесе одлука која беше најавувана подолго време. Фудбалот се повеќе станува спорт за избраните, најголемите клубови. Тоа за што се пишуваше изминатите месеци, вчера доби официјална потврда - четирите најсилни европски лиги од 2018. година...

Нема повеќе дилеми: Симоне Заза е новиот фудбалер на Валенсија

Италијанскиот фудбалер, Симоне Заза е новиот играч на Валенсија, а оваа информација ќе биде официјализирана утре, потврдува таткото и агент на напаѓачот, Антонио Заза. Заза изминатото лето од Јувентус премина во Вест Хем, но во ПЛ не се снајде најдобро,...

И Господ го чувал: Преживеаниот фудбал на Шапекоенсе ја читал Библијата при падот на...

Централниот дефанзивец на Шапекоенсе Хелио Нето е еден од тројцата фудбалери кои ја преживеаја минатонеделната авионска несреќа во Колумбија. Тој се уште се бори за својот живот, но докторите сметаат дека наскоро ќе биде добро иако претрпе операции на черепот,...

Тежок инцидент во Јунајтед: Мурињо се степал со кондицискиот тренер

Вистинска драма се случила во базата на Манчестер Јунајтед синоќа, на последниот тренинг пред денешниот дуел против Ростов во Лигата Европа. Како што денеска објави Сан, во главна улога биле менаџерот Жозе Мурињо и кондицискиот тренер Карлос Лалин кои се...

Претседателот на Реал е бескрупулозен: Флорентино Перез ќе го прекрши договорот со Атлетико

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез е подготвен да го прекрши долгогодишниот договор со градскиот ривал Атлетико за да донесе во својот клуб еден фудбалер. Станува збор за Тео Ернандез кој годинава игра одлично како позајмен фудбалер во дресот на...