-2 C
Skopje
Monday, January 16, 2017
ФУДБАЛ

ФУДБАЛ

Нема полуд од него: Ибрахимовиќ излезе гол на снег за да прави стомачни (ВИДЕО)

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед повторно ги шокира своите фанови од целиот свет по најновата лудост што ја направи синоќа. Очигледно испровоциран од некого, Швеѓанецот излезе гол на снегот, легна на него и направи неколку стомачни вежби. Што ли ќе каже...

Уште една фатална несреќа го потресе спортскиот свет: Триесет загинати фудбалери и фанови во...

Најмалку 30 лица загинаа откако брод на Божиќ се превртел на езерото Алберт во Уганда, пренесе Би-Би-Си. Соопштено е дека најмалку деветтмина се удавиле, а повеќе од 20 лица се водат како исчезнати откако ги снемало по несреќата. Полицијата соопштува и...

Бурно во Вилјареал: Барса киксираше, Пике на крајот направи драма на стадионот (Видео)

Барселона и вечерва киксираше во Примера, на гостувањето кај Вилјареал, каде одиграа само 1:1, односно спасија бод во последните мигови од средбата. Вилјареал водеше од 50. минута на натпреварот, но Меси ги израдува Каталонците во 90 минута со одличниот постигнат гол...

Суперкомпјутерот пресмета: Челси шампион на Англија, големо изненадување во топ-4

Новата година тукушто почна, а во Англија веќе наголемо се прават математички пресметки за тоа кој ќе ја освои титулата во Премиер лигата. Речиси нема извор кој не го става Челси како сигурен првак на Англија имајќи предвид дека до...

Руни го собори најголемиот рекорд во Манчестер Јунајтед: Боби Чарлтон со своја реакција (Видео)

Манчестер Јунајтед денеска ја почнува одбраната на трофејот во ФА Купот, „ѓаволите“ денеска ќе го угостат Ридинг, против кого вече водат со 1;0. Капитенот на Манчестер Јунајтед Вејн Руни, во осмата минута, на несебично додавање од Хуан Мата, успеа некако...

Гвардиола го направи неочекуваното по натпреварот: Цеск беше „жртва“ (Видео)

Сити по почетното водство против Челси, на крајот го загуби натпреварот со 3:1, а во финишот на мечот имаше трето полувреме на теренот. Интересен е деталот кој скоро никој не го виде, моментот кога Гвардиола при честитките кон играчите на...

Се тресе Островот: Јунајтед го носи најдобриот играч на Тотенхем

Еден куп фудбалери се поврзуваат со Манчестер Јунајтед последните месеци, но ако Жозе Мурињо успее да го донесе последниот од нив ќе направи одличен бизнис. Станува збор за англискиот репрезентативец и најдобар фудбалер на Тотенхем последните три сезони Хари Кејн....

(Видео) Нејмар, Кака и Робињо играа за Шапекоенсе, а еден потег се најде во...

Тажен повод, но прекрасна вечер. Многу емоции на хуманитарниот натпревар во Бразил. Двајцата големи пријатели, Нејмар и Робињо синоќа ги предводеа своите екипи составени од своите најблиски пријатели во хуманитарен меч за Шапекоенсе. Публиката уживаше во потезите на мајсторите, на една...

Шоу тајм: Мурињо и Клоп не се воздржаа, за малку избегната тепачка (Видео)

Менаџерите на Манчестер Јунајтед и Ливерпул, Жозе Мурињо и Јирген Клоп жестоко се судрија во финишот на дербито во рамките на 21. коло во Премиер лигата. Клоп пријде кон клупата на Јунајтед и влезе во вербален дуел со Мурињо и...

Голманот на Џенова ги загуби нервите: Нокаут за Несторовски, црвен картон за Перин (Видео)

Вечерашното македонско дерби во Серија А, го одбележа и еден мал инцидент кој се случи во самиот финиш на мечот. Имено, нашиот Несторовски имаше конфликт со голманот на Џенова, по кој голманот на домашниот состав заработи директен црвен картон. Нервозата си...

Stobiranka gif 300X250