ПОЧЕТНА ФУДБАЛ

ФУДБАЛ

Шпалир за светскиот шампион: Барса ќе биде понижена на „Бернабе“

Со победа против Ла Коруња, Барселона може да го дочека Ел Класико со предност од 11 бода разлика. Но, и покрај тоа може да доживее понижување идната сабота на "Бернабе". Традицијата вели дека по секој освоен голем трофеј, екипата што...

Не е се во парите: Алексис Санчез одби 21 милион по сезона, ќе го...

Уште еден доказ дека за Чилеанецот не е се во парите, туку дека спортските мотиви и понатаму превладеат. Алексис Санчез дефинитивно ќе го напушти Арсенал или во јануари или во летниот преоден рок, освен ако во меѓувреме не се случи...

Ништо од Сити, се враќа дома: Мурињо со испробаниот рецепт – купува играч за...

Според пишувањата на англиските медиуми, репрезентативецот на Северна Ирска би можел да се врати во редовите на Јунајтед. Капитенот на ВБА, Џони Еванс, ова лето беше на радарот на Манчестер Сити. Гвардиола беше во потрага по уште еден стопер кој...

Спектакуларен „трејд“ на повидок: Реал со „непристојна“ понуда за размена до Челзи

Флорентино Перез сака да ја исполни желбата на Зинедин Зидан, Челзи ќе мора добро да размисли, бидејќи ваква понуда тешко се одбива. На Еден Азар во јуни ќе му останат уште две години од договорот, а тој и понатаму одбива...

Роналдо има провокативно барање од Барселона, играчите на каталонскиот клуб тешко ќе го прифатат

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо има едно необично барање, но Барселона тоа тешко ќе го прифати. Роналдо неодамна ја доби својата петта „Златна топка“ со што се израмни со Лионел Меси, а вчера дојде и до трофејот во Светското клупско првенство,...

(ФОТО) Протекоа експлицитни фотографии од сопругата на легендата на Милан!

Мартина Колумбари, сопругата на прославениот фудбалер на Милан Алесандро Костакурта, направи серија експлицитни фотографии кои се најдоа во јавноста. Актерката, манекенка и телевизиска водителка не избегнува да ги почасти своите фанови со провокативни фотографии, но овојпат се надмина себе си. Мартина...

Рио Фердинанд објасни – Зошто Вилфред Заха не успеа во Јунајтед?

Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд, зборуваше за Вилфред Заха и неговата кариера меѓу „Црвените ѓаволи“. Репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска го носеше дресот на Јунајтед две години и од него многу се очекуваше на „Олд Трафорд“, меѓутоа...

Ни Нојер, ни Де Геа, ни Буфон – Ова е најдобриот голман на светот...

Познатиот спортски магазин „ФорФорТу“ направи своја листа на најдобрите 100 фудбалери во оваа година, а на врвот на листата се најде Лионел Меси кој зад себе ги остави Роналдо и Нејмар. Угледниот магазин направи неколку промени во редоследот на најдобри...

„Специјалниот“ со комплименти од колегата: Мурињо е поголем победник од Гвардиола

Алан Пардју во разговор за англиските медиуми зборуваше и за ривалството меѓу Пеп Гвардиола и Жозе Мурињо, а според неговото мислење, португалскиот стручњак има поголем победнички менталитет. Менаџерот на ВБА тврди дека критиките упатени кон Мурињо се без никаков темел. „Жозе...

(ВИДЕО) Играчот на Реал сакаше да ја измами ФИФА: За него немаше медал, a...

Настана мала конфузија при доделувањето на медалите, а целата ситуација го изнервира Герет Бејл. Хесус Ваљехо оваа сезона се врати од позајмица и е член на Реал Мадрид, но ни денеска во финалето од Светското клупско првенство не беше во...

Suzuki Swift