ПОЧЕТНА ФУДБАЛ

ФУДБАЛ

Гвардиола би сакал на шопинг во Мадрид – „кралевите“ бараат 100 милиони евра

Манчестер Сити остана без планираното засилување во име на Алексис Санчез, па затоа стратегот на „граѓаните“, своите погледи ги насочува кон нови решенија. Нова мета на лидерот во Премиер лигата е младиот фудбалер на Реал Мадрид, Марко Асенсио. Гвардиола во...

ВИДЕО: Со срце и душа за Манчестер Јунајтед – Керик како вистински лидер ги...

Манчестер Јунајтед вчера со тешки маки на гостувањето кај Барнли славеше тешка победа со 1-0, а еден од оние што и помогна е Мајкал Керик иако овој фудбалер веќе од поодамна не игра. https://twitter.com/mufcaways_/status/954766725848936454 Керик веќе извесен период поради повреди е...

ВИДЕО: Роналдо во крв – неговото излегување од тере е хит на интернет

Најдобриот фудбалер на светот за 2017 година, Кристијано Роналдо денес конечно го прекина голгетерскиот пост, откако во средбата против Депортиво погоди на два наврати. https://twitter.com/DanEdwardsGoal/status/955124847021101057 „Кралевите“ славеа со високи 7-1, а Португалецот стрелаше во 78. минута, а вториот гол го постигна...

ВИДЕО: Реал Мадрид по три кола победи, Депортиво прв поведе, па доби „седмица на...

Актуелниот шпански и европски првак, Реал Мадрид по три кола пауза, конечно се израдува на победа во Примера. Денес „кралевите“ славеја против Депортиво Ла Коруња со убедлив резултат од 7-1 иако гостите во 23. минута поведоа со голот на Адриан. Во...

ФОТО: Челзи стана предмет на исмејување поради засилувањата кои ги посакува

Роман Абрамович и неговиот Челзи се најдоа на удар на критики кај странските медиуми, па дури станаа и предмет на исмејување по најавените трансфер желби. Како што е познато тренеро Антонио Конте очајно веќе во јануари сака да доведе уште...

ВИДЕО: Академија Пандев со минимален пораз на првата контролка во Анталија

Академија Пандев денес во Анталија го одигра првиот пријателски натпревар на кој против Јенисеј од Краснојарск забележа минимален пораз со резултат од 1-0 https://twitter.com/FCEnisey/status/955090042178998273 Стрелец на единствениот гол на мечот за Русите беше Артур Малпиан. Академија Пандев имаше 4-5 шанси преку Балдовалиев...

Академија Пандев со пораз ги почна подготовките во Анталија

Екипата на Академија Пандев загуби во првиот натпревар од подготовките во Анталија. Прв противник на струмичкиот клуб беше лидерот во Втората лига на Русија, Јенисеј кој славеше со 1-0. Стрелец на единствениот гол беше Артур Малојан во 45. минута. Академија...

ВИДЕО: Прво, па машко – Туран дебитираше за Башакшехир со еврогол

Турскиот репрезентативец Арда Туран кој се реши да се врати во својата татковина, веќе на своето деби за Башакшехир по трансферот од Барселона го запиша својот дебитантски гол. Туран на својот прв меч во новиот клуб постигна еврогол откако му...

Кејн го руши трансфер рекордот на Нејмар – цифрата е лудница

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн идното лето би можело да стане најплатениот фудбалер во светот на сите времиња. Рекордните 222 милиони евра кои ПСЖ ги плати на Барселона за бразилскиот фудбалер Нејмар, би можело веќе за неколку месеци да заминат...

(ВИДЕО) Навивач на Мидлзбороу уринира во шишето на противничкиот голман!

Навивач на Мидлзборо е фатен на видео снимка како уринира во шишето за вода на голманот на КПР Алекс Смитис, пред истото шише да го фрли назад на теренот. На Јутјуб се појави видео кое покажува како навивачот на гостинската...
Discovery
Nutini

Suzuki Swift