АВТО-МОТО

Понудата на Alfa Romeo ќе биде побогата за два СУВ модела

Шефот на FIAT Chrysler Automobiles (FCA), Серџо Маркионе, објави дека во палетата на Алфа Ромео ќе се појават уште два кросовери Тие два нови модели ќе се позиционираат над и под првиот таков модел на марката – Стелвио. Минатата недела скоро...

Porsche и Lexus ​-​најдоверливи автомобилски марки

Анализата е направена врз повеќе од 30.000 сопственици на автомобили во САД и резул​татите​ покажуваат​ ​навистина интересни податоци... Според најновите студии на Ј.Д - компанија за информациски услуги, Lexus и Porsche важат за најдоверливи автомобилски марки за модели што се...

Пристига Audi Q6 потполно на струја

Компанијата Audi објави дека ќе почне да го продава својот прв електричен кросовер во почетокот на 2018. Моделот ќе се нарекува Q6 E-Tron и ќе биде доста близок до истоимениот концепт прикажан во 2015, во Франкфурт. За изданието Autocar еден од...

Новата Opel Insignia достапна во неограничен број на бои

Идните клиенти ќе може да избираат било која боја и така дополнително да го персонализираат својот миленик на четири тркала. Во Opel се надеваат дека купувачите на новата генерација на Insignia, што ќе дебитира во Женева во втората недела од март,...

Хамилтон со свои нови принципи околу новиот колега во Мерцедес

Британскиот возач Луис Хамилтон, кој зад своето име има 3 шампионски титули во Формула 1, следната сезона ќе вози за Мерцедес заедно со новајлијата во тимот, Валтери Ботас. Но Британецот не е премногу расположен да ги дели сите значајни податоци...

Розберг верува во дворски игри: Мерцедес ќе тргне по Фетел..

Нико Розберг, кој по освоената титула во Формула 1, ја шокираше јавноста со тоа што реши да се пензионира, иако многумина, па скоро сите фанатици на овој спорт, не очекуваа таков потег од Германецот. Но сега тој смета дека Мерцедес...

Долгогодишниот менаџер на Шуми: Фамилијата на Михаел ја крие вистината

Поминаа повеќе од три години, кога Михаел Шумахер имаше стравична несреќа при скијање на француските алпи, и околу тоа, информациите кои доаѓаат од Швајцарија каде живее Германецот, се доста оскудни. Иако многумина веруваат дека Германецот има шанси да се извлече...

Фетел имаше незгода на тестирањето во Фиорано (Видео)

Германскиот возач од Ферари, Себастијан Фетел, денеска имал сериозна незгода, тестирајки на влажната патека во Фиорано. Првиот дел од тестирањата на пневматиците Пирели на влажна патека, не донесе ништо добро за Себастијан Фетел. Тој на непријатен начин ја заврши својата...

Засрамени, понижени, исвиркани, на крајот платија и казна – Браун за грешката на Ферари...

По цели 15 години од фамозната трка во Австрија 2002 година, кога на прилично контроверзен начин Михаел Шумахер беше пропуштен од Рубенс Баричело последните 100 метри од трката пред целта, со цел Шуми да остани во игра „за шампионатот“. „Рубенс,...

„Лавот“ поставува парамети во компактната SUV класа (Фото)

Средбата новиот SUV на Peugeot навестува дека французите се подготвени да диктираат „мода“ и во овој сегмент! Атрактивната појава на втората генерација на Peugeot 3008 освојува со линиите, новитетите во организацијата и функционалноста и напредната технологија. Втората генерација на 3008 смело...


totalTV
Suzuki Swift