ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / РЕЛИ

АВТО-МОТО / РЕЛИ

Кошмарно превртување: Саинц се коцкаше со животите на гледачите (Видео)

Возачот од Формула 1, Карлос Саинц кој учествува и на релите во Дакар, имаше неверојатна среќа. Победникот од оваа култна трка во 2010 година и двократен светски шампион во рели, беше во добра позиција, но само неколку километри од целта...

Невидено досега: Виљаш Боаш го напушти фудбалот и почнува кариера во друг спорт

Поранешниот менаџер на Челси, Андре Виљаш Боаш поднесе оставка на тренерската функција во Шангај за да почне кариера во сосема друг спорт. Тој откри дека е во сериозни подготовки за настап на Релито Дакар како член на екипата "Тим Овердрајв"....

Suzuki Swift