7 C
Skopje
Tuesday, October 17, 2017
АВТО-МОТО / ОСТАНАТО

АВТО-МОТО / ОСТАНАТО

General Tire лансираше три нови видови зимски пневматици за сите терени, за патничко и...

Пневматиците овозможуваат силна потпора и стабилни перформанси дури и при тешки коловозни услови.  Основана во 1915 година, со седиште во Fort Mill, Јужна Каролина, General Tire може гордо да погледне назад на нејзиното богато минато кое опфаќа повеќе од еден век....

ФОТО: Вака се третират ѕвезди – Ѓорѓиев од клубот доби „ѕвер“ од Мерцедес

Најдобриот македонски одбојка Никола Ѓорѓиев по две сезони минати во Јапонија, годинава се врати во Европа, потпишувајќи за Онико Варшава од Полска. Дека станува збор за сериозен и голем клуб, потврдува и фактот што Ѓорѓиев од својот клуб на поклон...

24 часа Ле Манш- директно на Еуроспорт

Еуроспорт со директен ќе ја пренесува автомобилската трка 24 часа Ле Манш, и тоа секоја минута од стартот во сабота 17 јуни во 15 часот, сѐ до целта во недела во 15 часот. Во посебни емисии и преноси од тренингот,...

Новиот Focus RS со механичка блокада на диференцијал

За жестоко „пеглање“ на свиоците Верзијата Blue & Black, со пневматици од 235/35 R 19 е поефикасна, со програмата на погонот 4x4 кога ја пренесува моќта од 350 KS на сите четири тркалала. Врвот, односно најмоќната изведба во понудата на компактот...

Seat бара помош за името

Придружете са на „забавата“ и дајте му име на близнакот на Kodiaq што ќе пристигнува под значката на производителот на автомобили од Шпанија. Во Volkswagen одлучија да и дадат можност на пошироката јавност да учествува во изборот на името на...

Отворен новиот ексклузивен центар за Јагуар и Ленд Ровер во Скопје

Со авангардна музичко-сценска изведба официјално беше отворен нов ексклузивен центар за Jагуар и Ленд Ровер во Скопје, лоциран на улица Скупи и веќе е подготвен да ги услужи како постојните , така и идните заинтересирани  клиенти на  британските премиум ...

Специјална изведба на Focus RS

Покрај визуелните додатоци на каросеријата и во внатрешноста, вграден е и нов преден диференцијал, со ограничено пролизнување што овозможува уште подобри возни карактеристики. Од Ford покажуваат дека се грижат за мислењето и ставовите на своите фанови и актуелните сопственици на...

Fiat Punto  добива наследник во Argo

Според првите најави овој модел ќе стартува со продажба, на пазарот во Бразил, но постојат шанси истиот да се појави и во Европа, на радост на неговите бројни поклоници. Објавени се официјалните фотографии на Fiat Argo модел што ќе го замени Punto, но...

Во Стокхолм Официјално претставена Škoda Kаroq

Наследникот Karoq е значително поголем од досегашниот модел Yeti, a позициониран е сегмент погоре каде се наоѓа братот од Групацијата Volkswagen Tiguan. Во должина „пораснал“ за 160 mm, а зголемено е и меѓуоскиното растојание за 260 mm, што ветува многу...

GM заминува од Индија и Јужна Африка

Во тие две држави Џенерал Моторс, во текот на минатата 2016 та година продал  само 49.000 автомобили И GM (ЏМ) почна со реструктуирање на своето работење, односно со кратење на трошоците. Тој план на Џенерал Моторс (General Motors) меѓу другото вклучува...