8 C
Skopje
Thursday, October 19, 2017
АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

Премиера на новиот BMW Серија 5 во Македонија

Најсофистицираната бизнис лимузината во светот, со динамичен изглед и спортски дух до совршенство! Еден од најочекуваните луксузни модели на автомобили за оваа година, сосема новиот BMW Серија 5 ја доживеа својата македонска премиера во Скопjе. Увозникот за BMW во Македонија...

Seat предвидува најсилна година во деценијава

Шпанската единица на Volkswagen, очекува 2017 да биде најдобра во последната деценија. Потврда на прдвидувањата се : 17% раст во продажбата во јануари, пред се на првиот SUV, на брендот ​​Ateca, а добро се продава и Leon. Подоцна годинавa,​ брендот ќе...

Освежена Suzuki Vitara пристига вгодина

Апостроф е ставен на технологијата, потоа на сигурносните системи како и на системите за помош при возењето Популарниот crossover на Јапонците е еден од најбараните автомобили. Четвртата генерација на моделот на пазарот е повеќе од две години, но инженерите на...

Turbo S E-Hybrid -Најсилната Porsche Panamera

Од Porsche продолжуваат постојано да ги зголемува перформансите на своите нови модели, а во таа приказна, сега, главната ​улога​ и е дадена на хибридната верзија на спортскта лимузина со четири врати од Цуфенхаузен, која покажува дека производителот продолжува да...

Пристига четвртата генерација на Suzuki Swift

За купувачите од Стариот континет премиерата е закажана на претстојниот салон за автомобили во март 2017 година, во Женева Првата генерација на адутот на Suzuki во B сегментот на пазарот се појави во 1983 година. Од тогаш, па се...

Audi го произведе осум милионитиот автомобил со Quattro погон

Аudi е синоним за guattro и обратно, quattro го отсликува Audi, секогаш одат заедно поврзани во успешна приказна! Познатиот погон на сите четири тркала е важна компонента на слоганот „Напредок низ техника“ со кој Audi плови веќе 35 години, a...

Тестирање Toyota Auris Hybrid Fancy- Лекот за аеро-загадување и спас за домашениот буџет (Галерија)

Урбаниот и модерен дизајниран хечбек на Toyota, со дотерувањата и напредниот еколошки двигател – хибридниот погонски склоп, ја отвори портата од иднината за домашните возачи со напредни сваќања и изградена совест за зачувување на животната средина. Втората генерација на Auris по...

Volvo и Uber тестираат автономни автомобили во Сан Франциско

Заедничкиот проект за развој на Uber со автономни автомобили е вреден 300 милиони долари. Наскоро, Uber ќe услуга на превоз на патници со автомобили што сами возат, a по првиот успешен обид во Питсбург, услугата во поголем обем ќе се тестира и во Сан Франциско. Ако нарачате возило преку Uber, тoа значи дека овој пат нема да...

Новиот Citroen C3 со нов тренд во сегментот

Еден од најинтересните нови автомобили на годинешниот салон во Париз Citroen С3 пристигна во салоните на увозникот „Авто Нова“ Скопје Субкомпактниот освојувач веќе на прв поглед ви дава на знаење дека поставува нови параметри во суб компактната класа. Новата – трета...

Миланската убавица Alfa Romeo Giulia во Скопје

Легендарното име познато по врвни перформанси и возни својства потврдени на многу трки, сега доаѓа со мноштво технологии, заводлив изглед и многу страст во возењето Неодоливата Alfa Romeo Giulia пристигната на нашиот пазар преку „Аутомобиле СК“, од Скопје, овластен импортер...