АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

Иџе од второто место ќе стартува на трката во Белгија

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе, имаше одличен настап во квалификациите на патеката Цолдер во Белгија каде го забележа второто најдобро време. На денешната нова трка од ЕТЦЦ шампионатот, Игор Стефановски Иџе ќе стартува од второто место. Најбрзиот круг на...

Volvo XC 60 пристигна во Македонија

Тоа што го прави Volvo XC 60 еден од најуникатните автомобилски брендови е токму грижата за луѓето но и грижата за животната средина. Покрај визијата дека од 2020 година никој не би загинал, ниту би бил повреден во едно...

Тест Ford Mondeo 1.5TDCi 120Business-Топ понуда,врвен комфор и економичност

Автомобил од ниската средна класа, наменет за деловните луѓе треба да е опремен со соодветен голем мотор, но Ford го урива и овој стереотип со моделот Mondeo што доаѓа со 1.5-литарски турбо-дизел моќен 120 KS и business опрема Освежениот Ford...

Новиот Rio простран и функционален

Новата генерација на Rio е досега најевропска по ликот, со јасни чисти линии, без многу детали со зголемување на пространост и функционалност, како и со чиста и прегледна внатрешност и ги задоволува потребите и на градски, но и на...

Тест Suzuki Swift 1.0 Boosterjet: Полесен поубав, поефикасен и подинамичен…

Трендот на препознатливост, но освежен со модерни линии го краси ликот на потполно новата генерација на Swift, а згора на тоа е за 120 kg полесен, поекономичен и со турбо бензинскиот мотор од три цилиндри и 110 КЅ, се...

Тест: Peugeot 2008 1.2 ТHP Active – Мал SUV со лавовско срце!

Подновен минатата  година Peugeot  2008 делува свежо и лесно се„носи“ со конкуренцијата, а во неговите квалитети се уверивме во кусото дружење со изведбата опремена со 1.2-литарски THP турбо-бензински мотор! Во класата на градски crossover модели станува пребукирано и конкуренцијата од...

Аутомакедонија и АМ ЦЕРТ услуги по европски терк и стандарди

Најстарата групација во државата што се занимава со бизнисот со возила и бројните дејности во врска со истиот низ 70 годишното постоење секогаш се труди да ги подобри и збогати со нови понуди своите услуги за на клиентите да...

TOYOTA YARIS 1,5 VVT IЕ111 KS TERA: ПОТВРДЕНА ДОВЕРБА И ОБНОВА НА ИМИЏОТ

МАЛИОТ ГРАДСКИ ОСВОЈУВАЧ НАСТАПУВА САМОУВЕРЕНО СО ДОТЕРАН ИЗГЛЕД ВО STYLING НА АКТУЕЛНИОТ ДИЗАЈНЕРСКИ ЈАЗИК НА БРЕНДОТ , А БРОЈНИТЕ НАПРЕДНИ СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ И БЕЗБЕДНОСТ, ПЛУС ПОЗНАТАТА ДОВЕРЛИВОСТ, СЕ АДУТИТЕ ВО СЕГМЕНТОТ КОЈ Е СЕ ПОГОЛЕМ И КАДЕ КЛИЕНТИТЕ...

TEST FIAT TIPO HB 1.4 T-JET LOUNGE -ЛАТИНСКИ ШАРМЕР ВО ВЕРЗИЈА СО ПЕТ ВРАТИ!

ХЕЧБЕК ИЗВЕДБАТА НА НОВИОТ FIAT TIPO ГО ВРАЌА ПРОИЗВОДИТЕЛОТ НА АВТОМОБИЛИ ОД ТОРИНО ВО ПОПУЛАРНИОТ ВО ЕВРОПА „C“ СЕГМЕНТ И ТОА НА МНОГУ ЕФИКАСЕН НАЧИН, СО МНОГУ ПРОСТОР, СО ДОБРА ИЗРАБОТКА, СО СИТЕ СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ, БЕЗБЕДНОС И КОМУНИКАЦИЈА...

Новата практична Insignia со теренски лик веќе може да се порача

Новата  Opel Insignia Country Tourer ќе има премиера во септември годинава на салонот за автомобили во Франкфурт, а набргу потоа ќе се појави и на пазарот Но, авантуристот, со off-road стил и со опција за интелигентен погон на сите четири...

Suzuki Swift