28 C
Skopje
Thursday, August 17, 2017
АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

Citroen ​ги освои младите Белграѓани со дух, стил и квалитет

„Автонова“, генерален увозник за Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија за „Citroen“, на салонот во Белград ја претстави целата гама на францускиот производител. Посетителите можат да ја видат комплетната понуда,, како на патнички така и на комерцијални возила. Познатиот...

(Видео) Игор Иџе Стефановски: Ова е победа за Македонија!

Најдобриот македонски автомобилист имаше фантастичен викенд на легендарната патека Нирбургринг која важи за една од најтешките, ако не и најтешка во светот на автомобилизмот. Игор Стефановски Иџе најпрво на првата трка го освои второто место, за во втората трка да...

Премиера на новиот BMW Серија 5 во Македонија

Најсофистицираната бизнис лимузината во светот, со динамичен изглед и спортски дух до совршенство! Еден од најочекуваните луксузни модели на автомобили за оваа година, сосема новиот BMW Серија 5 ја доживеа својата македонска премиера во Скопjе. Увозникот за BMW во Македонија...

Привлечниот кросовер Peugeot 3008 на нашиот пазар

Прекрасниот Peugeot 3008 понуди свеж „здив“ во сегментот и „убавецот“ е веќе во салоните на „Еуроимпекс“, овластениот импортер на програмата на Peugeot кај нас. Атрактивниот 3008 носи многу новитети за марката преку модерниот и освојувачки дизајн, препознатлив за SUV понудата...

Две опции за Мерцедес по Розберг: Фетел, или подзаборавениот шампион

Генералниот директор на Формула 1, Берни Еклстоун, не ја исклучува можноста возачот на Ферари да премине некогаш во иднина во Мерцедес, каде се повеќе се шпекулира. Актуелниот нов шампион во најбрзиот тркачки циркус, Нико Розберг, реши да се повлече само...

Škoda Kodiaq и Octavia Combi со „Red Dot Award“ за извонреден продукт дизајн

Меѓународното жири ја награди новата Škoda Kodiaq SUV и дополнително надградената Škoda Octavia Combi со престижната награда за дизајн за 2017 година Новиот дизајнерски јазик на брендот импресионира со кристалните форми и емоцијата ја донесе неверојатната единаесетта „Red Dot награда“...

Continental Premium 6 уште едн врвен пневматик во понудата на Мотоцентар

Новата гама на пневматици PremiumContact 6 се успешна комбинација на безбедност, удобност, спортски дух и одржливост Избалансирна сооднос помеѓу управливост, удобност, отпор при возење и изминати километри. Тоа се карактеристиките на новата гума во понудата на Мотоцентар, домашниот увозник на...

Награда за германски дизајн за Audi Q2

Audi Q2 го освои злато во силна конкуренција за наградите за германски дизајн. На церемонијата на доделувањето компактниот SUV беше прогласен за победник со својот одличен дизајн. Во категоријата транспорт беше истакнат како особено импресивен неговиот уникатен, многуаголен дизајн.Според мислењето на...

Новата практична Insignia со теренски лик веќе може да се порача

Новата  Opel Insignia Country Tourer ќе има премиера во септември годинава на салонот за автомобили во Франкфурт, а набргу потоа ќе се појави и на пазарот Но, авантуристот, со off-road стил и со опција за интелигентен погон на сите четири...

Освежената Ford Kuga во Македонија

По неодамнешната промоција на обновената Ford Kuga, дотераниот кросовер стаса во салонот на домашниот увозник. Редизајнираната Kuga е поатрактивна и однадвор и одвнатре. Нови се и 1,5 литарскиот мотор, дизел и бензински. Однадвор вниманието го привлекува потполно изменетиот преден дел со...