6 C
Skopje
Thursday, March 23, 2017
АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

Новиот ​​Škoda Kodiaq и редизајнираната Осtavia премиерно во Македонија

Атрактивниот голем и потполно нов SUV и разубавената компактна лимузина на чешкиот производител​,​ благодарение на Порше Македонија, овластениот импортер на програмите на VW, Audi, ​​Škoda, Seat, Porsche и VW комер​ц​ијални возила стасаа на нашиот пазар​ новиот Kodiaq, како и...

Срамен потез од германскиот гигант: Ф1 тимот Мерцедес се откажа од Михаел Шумахер

Актуелниот првак во Формула 1, Мерцедес соопшти дека во новата сезона на болидите нема да стои порака за поддршка на повеќекратниот светски првак Михаел Шумахер. Германскиот ас доживеа тешка повреда на 29 декември 2013 година од кога се наоѓа на...

Награда за германски дизајн за Audi Q2

Audi Q2 го освои злато во силна конкуренција за наградите за германски дизајн. На церемонијата на доделувањето компактниот SUV беше прогласен за победник со својот одличен дизајн. Во категоријата транспорт беше истакнат како особено импресивен неговиот уникатен, многуаголен дизајн.Според мислењето на...

Двојна победа за Audi – „Најдобри автомобили за 2017 година“

Аudi ги ​однесе дома двете награди освојувајќи ги првите места на натпреварот „Најдобар автомобил за 2017 година“. Audi А1 го освои првото место во својата категорија според анкетата спроведена меѓу читателите на магазинот „Auto Motor und Sport“. Audi А3 ја...

Audi ја одбрани својата титула на DEKRA – Извештај за користени возила

Во овогодинешниот извештај на DEKRA за користени возила Audi A6 ја одбрани титулата „Најдобар од сите класи​“​, а исто така, го презеде првото место во категоријата ​„​Висока средна класа / Висока класа​“​. Audi ТТ го освои првото место во категоријата„​Спортски...

Распад во Мекларен: Алонсо можеби заминува?

Директорот на Мекларен, Ерик Булие, признава во медиумите дека Фернандо Алонсо може да замине од нивниот тим, на неколку дена пред почетокот на новата сезона во Формула 1. Ова признание доаѓа по само неколку дена од првиот тест на тимот...

Премиера на новиот BMW Серија 5 во Македонија

Најсофистицираната бизнис лимузината во светот, со динамичен изглед и спортски дух до совршенство! Еден од најочекуваните луксузни модели на автомобили за оваа година, сосема новиот BMW Серија 5 ја доживеа својата македонска премиера во Скопjе. Увозникот за BMW во Македонија...

Seat предвидува најсилна година во деценијава

Шпанската единица на Volkswagen, очекува 2017 да биде најдобра во последната деценија. Потврда на прдвидувањата се : 17% раст во продажбата во јануари, пред се на првиот SUV, на брендот ​​Ateca, а добро се продава и Leon. Подоцна годинавa,​ брендот ќе...

Освежена Suzuki Vitara пристига вгодина

Апостроф е ставен на технологијата, потоа на сигурносните системи како и на системите за помош при возењето Популарниот crossover на Јапонците е еден од најбараните автомобили. Четвртата генерација на моделот на пазарот е повеќе од две години, но инженерите на...

Turbo S E-Hybrid -Најсилната Porsche Panamera

Од Porsche продолжуваат постојано да ги зголемува перформансите на своите нови модели, а во таа приказна, сега, главната ​улога​ и е дадена на хибридната верзија на спортскта лимузина со четири врати од Цуфенхаузен, која покажува дека производителот продолжува да...