ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Иџе уште сега се подготвува за идната сезона, можеби и со нова марка...

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе кој пред извесен период ја комеплетираше втората сезона во ЕТЦЦ шампионатот, веќе се подготвува за идната сезона. Иџе заедно со дел од својот тим деновиве е во Италија каде што тестира автомобил од марката...

Хамилтон: Моја инспирација се Надал и Федеред

Четирикратниот шампион во Форумула 1, Британецот Луис Хамилтон истакна дека голема инспирација во животот и кариерата му се тенисерите Рафаел Надал и Роџер Федерер. „Ѕвездите како Надал и Федерер, како и другите елитни спортисти се пример за сите. Се трудам...

Страшен инцидент: Автомобилистот удри директно во Димушевски (Видео)

Голем инцидент ја одбележа денеска кружната трка која се одржа во Скопје, каде еден од повредените е и организаторот Димушевски. Возачот Бркиќ со неприлагодена брзина излета од патеката и удри директно во Димушевски кој беше крај патеката, па веднаш е...

Инцидент во финишот на трката во Скопје – повреден и еден од организаторите

По долга пауза, денеска во Скопје се одржуваше кружна трка, која толку му недостасуваше на нашиот главен град. Но сепак, трките поминаа во знак на инцидентот кој се случи денеска, каде возачот Бркиќ имал неисконтролирана брзина, па со својот автомобил...

(Видео) Иџе се огласи по „одземената“ титула во Чешка: Судиите ме казнија за банален...

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе, остана без шанса да се бори за титулата во ЕТЦЦ шампионатот, откако на првата трка на последната патека во сезоната, судиите престрого го казнија и тоа откако Иџе напредуваше од петтото до третото...

ФОТО: Иџе ем остана без титула, ем го искрши автомобилот

Игор Стефановски Иџе втората сезона во ЕТЦЦ ја заврши како четврти во генералниот пласман и за жал не успеа да стигне до европската титула. Иџе на последните две трки во Мост фрли се на една карта и ризикуваше бидејќи немаше...

Ништо од Европска титула, Иџе на крај само четврти во генералниот пласман во ЕТЦЦ

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе не успеа да стигне до нова Европска титула, прва во ЕТЦЦ шампионатот. Иџе во втората сезона во ова натпреварување, прва со сопствен тим на крајот заврши на четвртото место во генералниот пласман по релативно...

Македонија добива нов „Иџе“ – малиот Богатиновски стана шампион на Србија

Главен синоним за македонскиот автомобилизам во изминатите години е Игор Стефановски - Иџе, а неговите успеси се потик за многу млади да започнат со овој спорт. Дека нашата држава има иднина во овој спорт говори фактот што викендов младиот Петар...

JAGUAR LAND ROVER ABOVE & BEYOND ТOUR- АВАНТУРА СО БЛАГОРОДНИТЕ БРИТАНЦИ

НА ЕДНО МЕСТО РЕЧИСИ ЦЕЛАТА ГАМА НА JAGUAR LAND ROVER, ДОСТАПНА ЗА КУСО ТЕСТ ВОЗЕЊЕ, Е ТОА Е ДОЖИВУВАЊЕ ШТО НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПРОПУШТИ И АВТО -КЛУБ СО РАДОСТ ЈА ИСКОРИСТИ ЗА УЖИВАЊЕ ВО ДРУЖЕЊЕ ОД СКОПЈЕ ДО...

Освоен Золдер: Летечкиот Македонец демонстрираше класа во Белгија (ВИДЕО)

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе, денеска иако имаше пех на првата трка, тој сепак успеа да победи на втората трка од шампионатот ЕТЦЦ, во Золдер, Белгија. Првата трка Иџе добро ја стартуваше, но како одминуваше времето, тој го губеше темпото...

Suzuki Swift