8 C
Skopje
Thursday, October 19, 2017
АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

АВТО-МОТО / МАКЕДОНИЈА

(Видео) Иџе се огласи по „одземената“ титула во Чешка: Судиите ме казнија за банален...

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе, остана без шанса да се бори за титулата во ЕТЦЦ шампионатот, откако на првата трка на последната патека во сезоната, судиите престрого го казнија и тоа откако Иџе напредуваше од петтото до третото...

ФОТО: Иџе ем остана без титула, ем го искрши автомобилот

Игор Стефановски Иџе втората сезона во ЕТЦЦ ја заврши како четврти во генералниот пласман и за жал не успеа да стигне до европската титула. Иџе на последните две трки во Мост фрли се на една карта и ризикуваше бидејќи немаше...

Ништо од Европска титула, Иџе на крај само четврти во генералниот пласман во ЕТЦЦ

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе не успеа да стигне до нова Европска титула, прва во ЕТЦЦ шампионатот. Иџе во втората сезона во ова натпреварување, прва со сопствен тим на крајот заврши на четвртото место во генералниот пласман по релативно...

Македонија добива нов „Иџе“ – малиот Богатиновски стана шампион на Србија

Главен синоним за македонскиот автомобилизам во изминатите години е Игор Стефановски - Иџе, а неговите успеси се потик за многу млади да започнат со овој спорт. Дека нашата држава има иднина во овој спорт говори фактот што викендов младиот Петар...

JAGUAR LAND ROVER ABOVE & BEYOND ТOUR- АВАНТУРА СО БЛАГОРОДНИТЕ БРИТАНЦИ

НА ЕДНО МЕСТО РЕЧИСИ ЦЕЛАТА ГАМА НА JAGUAR LAND ROVER, ДОСТАПНА ЗА КУСО ТЕСТ ВОЗЕЊЕ, Е ТОА Е ДОЖИВУВАЊЕ ШТО НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПРОПУШТИ И АВТО -КЛУБ СО РАДОСТ ЈА ИСКОРИСТИ ЗА УЖИВАЊЕ ВО ДРУЖЕЊЕ ОД СКОПЈЕ ДО...

Освоен Золдер: Летечкиот Македонец демонстрираше класа во Белгија (ВИДЕО)

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе, денеска иако имаше пех на првата трка, тој сепак успеа да победи на втората трка од шампионатот ЕТЦЦ, во Золдер, Белгија. Првата трка Иџе добро ја стартуваше, но како одминуваше времето, тој го губеше темпото...

Иџе од второто место ќе стартува на трката во Белгија

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе, имаше одличен настап во квалификациите на патеката Цолдер во Белгија каде го забележа второто најдобро време. На денешната нова трка од ЕТЦЦ шампионатот, Игор Стефановски Иџе ќе стартува од второто место. Најбрзиот круг на...

Volvo XC 60 пристигна во Македонија

Тоа што го прави Volvo XC 60 еден од најуникатните автомобилски брендови е токму грижата за луѓето но и грижата за животната средина. Покрај визијата дека од 2020 година никој не би загинал, ниту би бил повреден во едно...

Тест Ford Mondeo 1.5TDCi 120Business-Топ понуда,врвен комфор и економичност

Автомобил од ниската средна класа, наменет за деловните луѓе треба да е опремен со соодветен голем мотор, но Ford го урива и овој стереотип со моделот Mondeo што доаѓа со 1.5-литарски турбо-дизел моќен 120 KS и business опрема Освежениот Ford...

Новиот Rio простран и функционален

Новата генерација на Rio е досега најевропска по ликот, со јасни чисти линии, без многу детали со зголемување на пространост и функционалност, како и со чиста и прегледна внатрешност и ги задоволува потребите и на градски, но и на...