АВТО-МОТО / Ф-1

Формула 1 ќе добие нов претставник од фамилија Шумахер

Сезоната во Формула 1 заврши пред десетина дена, а една доста интересна вест ни доаѓа токму од овој според, додека трае зимската пауза. Последната вест е дека новите сопственици на Формула 1 бараат нови промени во системот на функционирање во...

Ф1 бајка: Мерцедес го носи синот на Шумахер како наследник на Розберг

Иако има уште доволно време до почетокот на подготовките за новата сезона, Мерцедес напорно работи на замена за актуелниот светски шампион Нико Розберг. Најголеми шанси му се даваат на актуелниот возач на Вилијамс, Валтери Ботас, но во исто време Мерцедес...