АВТО-МОТО / Ф-1

Алези му порача на Маса: Ќе направиш голема грешка

Поранешниот Формула 1 возач, Жан Алези, му понуди совет на Фелипе Маса, кој по објавеното пензионирање, размислувал повторно да се активира и врати назад кон Ф1, или во друго поле од авто-мото спортот. Искусниот Алези смета дека тоа би била...

Хамилтон добива нов колега – познат и најблискиот кандидат за трансфер во Мерцедес

Според информациите на водечките медиуми од Авто-мото спортот, Валтери Ботас е возачот кој во моментов е прв кандидат за замена на Нико Розберг во Мерцедес. Германецот по освоената титула, ја шокираше јавноста со информацијата дека се повлекува од активното возење...

Фрлена ракавица за Хамилтон – Рикиардо тврди дека може да го победи

Возачот на Ред Бул, младиот и секогаш насмеан Даниел Рикиардо, тврди дека во исти услови со Луис Хамилтон, доколку имаат ист болид, тој би го победил на патеките. Хамилтон заедно со Мерцедес царува на патеките овие три сезони, а Рикиардо...

Запрепастувачки цифри зад лекувањето на Михаел Шумахер

Британскиот таблоид The Sun, денеска изнесе запрепастувачки информации за тоа колку биле големи трошоците за лекувањето на седумкратниот Ф1 шампион Михаел Шумахер. Според нивни сознанија, годишното лекување на Михаел Шумахер, ја чини неговата фамилија цели 16 милиони евра. Во првите...

Како би изгледал денешниот живот на Михаел Шумахер

Поминаа три години од стравичната несреќа која му се случи на Михаел Шумахер, при неговото скијање на француските алпи, по што и денеска се уште заздравува во својот дом во Швајцарија. Полека но сигурна, славата на фамилија Шумахер оди кон...

Валентино Роси во Формула1?

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, во идниот период имал во план да го донесе во Формула 1 Валентино Роси, славниот МОТО ГП шампион, со кој сакал да тестираат од негов натпреварувачки агол. Тимот на Мерцедес веќе тестираше со порашениот Мото...

Формула 1 ќе добие нов претставник од фамилија Шумахер

Сезоната во Формула 1 заврши пред десетина дена, а една доста интересна вест ни доаѓа токму од овој според, додека трае зимската пауза. Последната вест е дека новите сопственици на Формула 1 бараат нови промени во системот на функционирање во...

Ф1 бајка: Мерцедес го носи синот на Шумахер како наследник на Розберг

Иако има уште доволно време до почетокот на подготовките за новата сезона, Мерцедес напорно работи на замена за актуелниот светски шампион Нико Розберг. Најголеми шанси му се даваат на актуелниот возач на Вилијамс, Валтери Ботас, но во исто време Мерцедес...
Discovery
Nutini

Suzuki Swift