ПОЧЕТНА АВТО-МОТО АВТО-МОТО / Ф-1

АВТО-МОТО / Ф-1

Шок во Германија: Семејството Шумахер ја загуби големата битка

Семејството на Михаел Шумахер пред крајот на минатата недела го загуби тужбата против германскиот таблоид "Ди актуеле" кој ја искористи несреќата на поранешниот светски шампион во Формула 1 за една чудна приказна. Во 2015 година, на својата насловна страна весникот...

Први мај – кобниот викенд во Сан Марино кој го зеде најголемиот во Ф1...

„Се изгледаше како да спие. Му ги подигнав очите и сфатив дека има сериозни повреди на позокот. Го извадоа од седиштето во болидот и го ставија на земја. Додека му пружевме помош, дури почувствував како душата му излегува од...

Несторовски им ја „залепи“ на Ферари: Нагласи како ќе слави гол и за кого...

Илија Несторовски е секогаш „ин“ или во тренд откако е дел од колективот на Палермо. Македонското момче пружи се подобри игри во Серија А, и се повеќе екипи од Европа го скаутираат. Но тој е опуштен и го планира секој...

Некои „опасни“ ветришта дуваат во Хунгароринг на подиумот (Видео)

На култната патека Хунгароринг, каде во неделата се возеше големата награда на Унгарија, и каде триумфираше Себастијан Фетел од Ферари, при доделувањето на пехарите, беше прилично интересно на подиумот. Фетел триумфираше пред Раиконен и третопласираниот Валтери Ботас, кој доби гратис...

Можеше да се насети: ФИА ја определи казната на Фетел?

Црните најави за Ферари и Себастијан Фетел се обвистинуваат, германскиот возач поради предизвиканиот инцидент во Азербејџан против Хамилтон е пред казна, од 12 бодови, или оние кои ги заработи во Азербејџан. Иако се најавуваа поригорозни санкции и суспензија на неколку...

Фото на денот: Од очај до средба на животот за младото момче во Ф1...

Стартот за Ферари и Кими Раиконен не беше баш најдобар, тој имаше пех, прво удри во пневматикот на Валтери Ботас, за потоа во инерција, да се судри и со Макс Верстапен од Ред Бул. Веднаш потоа, настрада суспензијата на Финецот,...

Извини, брзам: Фетел со недоличен гест кон Фелипе Маса во Сочи (Видео)

Валтери Ботас има одличен почеток на сезоната во новиот тим, тој денеска триумфираше во Сочи за ГН на Русија, пред двоецот од Ферари, Фетел и Кими Раиконен. Стартот дефинитивно ја одлучи трката, кога Финецот имаше неверојатен перформанс, прелетувајки го Германецот...

Потегот на Хакинен во СПА за кој се уште зборуваат: Зонта беше во небрано,...

Денеска се вози трката за ГН на Белгија, на култната патека „Спа Франкоршамп“, каде досега сме биле сведоци на куп пресметки на патеката и на неверојатни претекнувања и потези. Кога станува збор за „Спа Франкоршамп“, дел од постарите фанови на...

Каков почеток на Ф1 сезоната: Црвеното Коњче слави пред Мерцедес

Подобра увертира на новата сезона не можевме и да посакаме, колку за промена, во Австралија Ферари ја прекина доминацијата на Мерцедес, и најавува неизвесна и неверојатно интересна сезона. На стартот од трката Ферари не успеа да ги мине „сребрените стрели“,...

Падна митот за „фер-плеј дечкото“ Хамилтон: Британецот одби поздрав со Фетел (Видео)

Навидум се е во ред помеѓу Себастијан Фетел и Луис Хамилтон, но тоа денеска одблиску се потврди дека и не е баш така. Додека отпоздравувајки ја публиката по денешниот квалификациски систем, главниот водител кој им зеде изјави на возачите инсистираше...