33 C
Skopje
Thursday, August 17, 2017
АВТО-МОТО

АВТО-МОТО

Аутомакедонија и АМ ЦЕРТ услуги по европски терк и стандарди

Најстарата групација во државата што се занимава со бизнисот со возила и бројните дејности во врска со истиот низ 70 годишното постоење секогаш се труди да ги подобри и збогати со нови понуди своите услуги за на клиентите да...

Довициозо триумфираше во неизвесен финиш на трката во Австрија

Андреа Довициозо триумфираше на трката за Големата награда на Австрија која се возеше денеска. Возачот на Дукати успеа да с еодбрани од нападите на Марк Маркес во самиот финиш на трката на патеката “Ред Бул ринг“ и за 175 стотинки...

TOYOTA YARIS 1,5 VVT IЕ111 KS TERA: ПОТВРДЕНА ДОВЕРБА И ОБНОВА НА ИМИЏОТ

МАЛИОТ ГРАДСКИ ОСВОЈУВАЧ НАСТАПУВА САМОУВЕРЕНО СО ДОТЕРАН ИЗГЛЕД ВО STYLING НА АКТУЕЛНИОТ ДИЗАЈНЕРСКИ ЈАЗИК НА БРЕНДОТ , А БРОЈНИТЕ НАПРЕДНИ СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ И БЕЗБЕДНОСТ, ПЛУС ПОЗНАТАТА ДОВЕРЛИВОСТ, СЕ АДУТИТЕ ВО СЕГМЕНТОТ КОЈ Е СЕ ПОГОЛЕМ И КАДЕ КЛИЕНТИТЕ...

Некои „опасни“ ветришта дуваат во Хунгароринг на подиумот (Видео)

На култната патека Хунгароринг, каде во неделата се возеше големата награда на Унгарија, и каде триумфираше Себастијан Фетел од Ферари, при доделувањето на пехарите, беше прилично интересно на подиумот. Фетел триумфираше пред Раиконен и третопласираниот Валтери Ботас, кој доби гратис...

Можеби ќе ја загуби титулата, но покажа дека е човек од збор

Луис Хамилтон се надева дека нема да ја загуби титулата поради тоа што го стори  на трката за Големата награда на Унгарија. Тој изјави дека е човек од збор и затоа му ја вратил позицијата на тимскиот колега Валтери...

TEST FIAT TIPO HB 1.4 T-JET LOUNGE -ЛАТИНСКИ ШАРМЕР ВО ВЕРЗИЈА СО ПЕТ ВРАТИ!

ХЕЧБЕК ИЗВЕДБАТА НА НОВИОТ FIAT TIPO ГО ВРАЌА ПРОИЗВОДИТЕЛОТ НА АВТОМОБИЛИ ОД ТОРИНО ВО ПОПУЛАРНИОТ ВО ЕВРОПА „C“ СЕГМЕНТ И ТОА НА МНОГУ ЕФИКАСЕН НАЧИН, СО МНОГУ ПРОСТОР, СО ДОБРА ИЗРАБОТКА, СО СИТЕ СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ, БЕЗБЕДНОС И КОМУНИКАЦИЈА...

Ова го може само Алонсо: Додека Фетел слави победа, тој исто како да е...

На вчерашната трка во Будимпешта, на славната патека „Хунгароринг“, триумфираа болидите на Ферари, Фетел и Раиконен, пред третопласираниот Ботас, на кого му беше овозможено да дојде до подиум во последниот круг. Многумина тоа го опишаа дека Хамилтон не сакаше на...

Еден-два победа на Ферари: Фетел од почеток до крај доминираше во Хунгароринг

Германскиот возач Себастијан Фетел денеска славеше победа на трката за Големата награда на Унгарија. Фетел во вчерашните квалификации ја забележа првата стартна позиција и беше јасно дека дденеска ќе биде прв фаворит за победа. Зад него стартуваше клупскиот колега Кими...

Во Ферари се соочуваат со драма пред стартот на трката – имаат проблем со...

Тимот на Ферари, односно двоецот Фетел-Раиконен денеска ќе стартува од пол-позицијата на Хунгароринг, но по се изгледа, момците во црвено, имаат некои поголеми проблеми во гаражата. На социјалните мрежи се појавија фотографии направено пред неполн час, како во Ферари брзаат...

Верстапен повторно „удри“ по Фетел за коментарите по инцидентот во Британија

Расправијата помеѓу Себастијан Фетел и Макс Верстапен и понатаму не запира, сега младиот Верстапен повторно го нападна возачот на Ферари, кој не си ја гледал својата работа, и целта му била само да ги напаѓа колегите. Верстапен даде свое објаснување...