Јунајтед во шок: Екс-играчот на „ѓаволите“ има рак на панкреасот!

2955

Манчестер Јунајтед и Селтик излегоа со поддршка за својот поранешен фудбалер Лиам Милер откако денеска му беше дијагностициран рак на панкреасот.

Милер беше ирски репрезентативец и за оваа селекција одигра 21 натпревар за оваа селекција, додека член на Јунајтед беше во периодот од 2004 до 2006 година. Под водство на Алекс Фергусон забележа 22 настапи по што беше испратен во Сандерленд.

Милер веднаш замина за САД каде треба да ја почне својата рехабилитација.