Шок за Конте, Челси губи од Барнли и има играч помалку!(Видео)

832

Не му тргна добро на стартот на сезоната на бранителот на трофејот во англискиот фудбалски шампионат, екипата на Челси.

По 14.минути игра Кејхил доби директен црвен картон и мораше да ја напушти играта, а потоа во 24.минута прими гол.

Првиот погодок во мрежата на “Сините“ го поcтигна Сем Вокес, со што Барнли води со 1:0. Потоа во 9.минута Врад зголеми на 2:0, а Вокес во 43-та најави дебакл на Челси.

https://youtu.be/jKuHxKBPMQQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=8IL-4iOh1fo