Шекил го нападна Дурент: Разбирам да го браниш твојот колега, но тој е клошар!

1984
491979481AB0035_Spurs_Thunder

Продолжува големата вербална војна на релација Џавел Мекги и Шекил Онил, овој пат во центарот на вниманието е Шекил Онил, кој во сето тоа го вмеша и новиот играч на Голден Стејт од оваа сезона, Кевин Дурент.

Познато е дека Дурент застана во одбрана на МекГи кога овој се конфронтираше со легендата во НБА, Шекил Онил.

Разбирам да ги браниш твоите соиграчи, тоа е супер, но твоето момче и пријател Мекги, и понатаму останува клошар. Тој ја почна расправата, а јас овде ќе ја завршам“, напиша Онил на Твитер.