(ФОТО) Чудесниот Де Брујн е подобар и од Меси и од Роналдо!?

484

Белгиецот е вистински мајстор на фудбалот.

Кевин Де Брујн од недела во недела ја покажува својата класа, а овој викенд го престигна и Лионел Меси.

Белгиецот во победата над Лестер (5:1) запиша хет-трик асистенции и сега дојде до својата 77-ма асистенција откако дебитираше во 2012. година во дресот на Вердер.

Де Брујн во моментов е најдобар асистент во Европа, го престигна и Лионел Меси, кој има една помалку.

Де Брујн оваа сезона има 14 асистенции само во Премиер лигата и е далеку најдобар според тоа во англиското првенство.