ФОТО: Премиерот Заев му подари 9-ка од Вардар на Вучиќ

807

Македонскиот премиер Зоран Заев кој деновиве е во официјална посета на соседна Србија, денеска на агендата имаше средба со нивниот претседателот Александар Вучиќ.

Средбата започна со примопредавање на мал поклон од страна на нашиот премиер за Вучиќ.

Станува збор за дрес од фудбалскиот клуб Вардар со бројката 9.