(ФОТО) Најдобриот играч на Вардар игра фудбал со Робињо

862

Фудбалеерите на Вардар неделава ги почнаа подготовките за пролетната полусезона, но на тренинзите уште го нема најдобриот играч.

Луис Фелипе доби нешто подолг одмор, а паузата пред враќањето во Македонија ја користи а играње фудбал на плажа. И тоа не со кого било, туку со поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Робињо.