Фантастичното забивање на Фенербахче – и големиот фер плеј на трибини помеѓу навивачите (Фото+Видео)

1142

Фенербахче пеколно ја стартуваше првата четвртина од вториот полуфинален меч од завршницата во Евролигата.

Тимот на Жељко Обрадовиќ игра за финале против Реал, а првите 10 минути им се фантастични и веќе водат со 21:13.

Но приказна на натпреварот е пријателството на двете навивачки групи, од кои голем дел од нив, решија да си разменат дресови пред самиот почеток на натпреварот, што само покажува дека фер плејот кај навивачите е жив.

Исто така потег од првата четвртина беше и забивањето на Јан Весели, кој по одличната контра на неговата екипа, му преостана само да егзекутира.