Уште ова го немавме видено: Гол со нога во ватерполо (ВИДЕО)

3990

Српските ватерполо легенди Слободан Никиќ и Живко Гоциќ синоќа официјално се простија од спортот, па во нивна чест во Белград беше одигран ревијален меч меѓу Србија и селекцијата на светот.

Спектаклот го зачинија неколку познати имиња од другите спортови, но шлаг на тортата ставци Никиќ со својот атрактивен потег, невиден досега во ватерполо. Во финишот од мечот, при изведување пенал, тој шутираше со него и со волеј постигна исклучителнo ефектен гол.