Уште еден Вардарец ја продолжи верноста кон „Црвено-црните“

462

Десното крило на РК Вардар Даниил Шишкарев и во следната сезона ќе биде дел од Вардар.

Рускиот интернационалец и раководството на македонскиот повеќекратен ракометен првак договорија соработка и за сезоната 2017/18 со што Шишкарев ќе остане во Скопје.

За Шишкарев играњето во Вардар е прво интернационално искуство и од 2014 година тој е член на нашиот шампион. Како дел од тимот освои две шампионски титули во Македонија и двапати беше победник на СЕХА Газпром лигата.

Во пролетниот дел од сезоната на неколку натпревари Шишкарев особено се истакна постигнувајќи серија на голови, а првпат со Вардар и вторпат во кариерата ќе игра и на фајнал-фор турнирот во Келн, во Лигата на шампионите. Сезонава постигна вкупно 30 голови во натпреварите од Лигата на шампионите, од кои пет на последниот четвртфинален натпревар против Флензбург во Скопје.

loading...