Сликата што го обиколи светот: Кличко на колена како крај на една голема кариера (ФОТО)

3172

Веројатно уште долго ќе се зборува за синоќешниот меч меѓу Ентони Џошуа и Владимир Кличко.

Украинецот имаше шанса за победа, но не ја искористи, а потоа и не го издржа нападот на Џошуа во 11. рунда. По мечот, на сите социјални мрежи и на светските портали излезе фотографија од падот на Кличко и неговото клечење на колена пред големиот ривал. Веднаш беше насловена како фотографија на конечниот пад и крајот на една голема кариера.