Се прошири семејството на Португалецот: Кристијано Роналдо доби ќерка (ФОТО)

1207

Алана Мартина, првата ќерка на Кристијано Роналдо и Георгина Родригес се роди денеска во Универзитетската болница во Мадрид.

Шпанските медиуми тврдат дека породувањето било закажано за денеска и затоа Роналдо не заминал на собирот на португалсата репрезентација.

Алана Мартина е четврто дете на фудбалерот на Реал Мадрид, но прво чија мајка се знае. Претходните три беа родени со сурогат мајки.