Самсоненко за разговорот со Чупиќ кога го ангажирале во Вардар (ВИДЕО)

3108

Денешната прослава на плоштадот во Скопје беше спектакуларна, маестрална, за сите пари, полни души и срца за сите навивачи во Македонија, а не само за Вардарци.

Ова денеска малку потсети и на моментите кога кошаркарите на Македонија беа пречекани во Скопје 2011 година, кога се вратија како 4. рангирана екипа, но беа дочекани како шампиони.

Радоста е голема кај цела нација за грандиозниот успех, а пред насобрата публика на плоштадот, Сергеј Самсоненко откри еден интересен разговор со Иван Чупиќ кога Хрватот потпишал за Вардар.

Иван кога дојде ми рече во Вардар ми рече, шефе, ти добро работиш за клубот, ме ангажира мене за да освоиме ЛШ, така беше и пред Фајнал-форот“, истакна Самсоненко, кој доби и пријателска прегратка од херојот во финалето, Иван Чупиќ.

Самсоненко за она што му го рекол Иван Чупиќ кога дошол во РК ВАРДАР! И тоа се исполнииии!!!ЕХ Вардареееееее, полни раце, полни очи!!!!!! ШАМПИОНИ!

تم نشره بواسطة ‏‎Спортисимо Македонисимо‎‏ في 6 يونيو، 2017

ФОТО, Рк Вардар.