Fri24102014

Последна вест24 Oct 2014 14:10

НАЈНОВИ ВЕСТИ:

sotir-tipuvanje

Back ПОЧЕТНА | РАКОМЕТ | КАТЕГОРИЈА | МАКЕДОНИЈА | Прибак: Да го повториме успехот од Србија во Данска

Прибак: Да го повториме успехот од Србија во Данска

nemanjaaИскусниот бек на РК Вардар Немања Прибак, кој од неодамна ја засили нашата ракометна репрезентација за престојаниот Европски шампионат во Данска, денеска се враќа во Скопје.

Немања Прибак, денес ќе пристигне во Македонија по завршените подготовки од првата фаза во Пореч, Р. Хрватска. Сумирајќи ги првите впечатоци од членството во ракометната репрезентација на Македонија, Прибак изјави дека првиот дел од подготвките поминал напорно и дека веќе од 1-ви Јануари ракометарите ќе влезат во натпреварувачка фаза и нови подготовки.

"Сметам дека сме спремни, од причина што напорните подгтовки поминаа според планот. Веќе сме на пат за дома, каде што ќе имаме краток одмор за новогодишната ноќ, и веќе од 1-ви Јануари се враќаме на теренот на првиот тренинг од новата година. За време на новогодишната вечер, ќе бидам во Ниш со семејството во домашна атмосфера - изјави Прибак.

Немања Прибак испрати и честитка до фановите на РК Вардар и до своите колеги од репрезентацијата и тимот.

“На сите наши фанови им посакувам година исполнета со многу успеси на сите полиња, а на моите соиграчи од Вардар им посакувам да бидеме дел од 16те најдобри во Лигата на шампиони. На репрезентативно ниво, посакувам да обезбедиме пласман во следната фаза, а таму со мојата помош да постигнеме успех како оној кој го имавме на минатото ЕП во Србија - заклучи Прибак.

СПОРТ КЛУБ МАПА

ФУДБАЛ

РАКОМЕТ

 • Македонија
 • Балкан
 • Европа

КОШАРКА

 • Македонија
 • Балкан
 • Европа
 • НБА

АВТО МОТО

 • Македонија
 • Ф1
 • Мото ГП

ТЕНИС

 • Grand Slam
 • АТП
 • WTA
 • Davis Cup+fed

ДРУГИ СПОРТОВИ

 • Одбојка
 • Ватерполо
 • Велосипедизам

ДРУГИ СПОРТОВИ

 • Пливање
 • Хокеј
 • Скијање
 • Разно

ИНТЕРВЈУ

ЗАНИМЛИВОСТИ

БИДИ ПРЕПОЗНАТЛИВ!

akcija6

ДОЗНАЈ ПОВЕЌЕ...