Милан летово на „Сан Сиро“ носи засилување од Манчестер Јунајтед

1189

Реномираниот италијански весник „Тутоспорт“ пренесува дека екипата на Милан веќе ја има главната трансфер мета за летниот преоден период.

„Росонерите“ на „Сан Сиро“ го сакаат фудбалеро на Манчестер Јунајтед, 28-годишниот Андер Ерера. Шпанецот по крајот на тековната сезона многу веројатно ќе биде вишок на Мурињо, но „црвените ѓаволи“ така лесно нема да се ослободат од овој фудбалер.

Милан доколку сака да го види Шпанецот во своите редови, ќе мора да плати 30 милиони фунти.