Македонија го демолираше Азербејџан – следен предизвик е Албанија

830

Одбојкарите на Македонија вечерва очекувано убедливо во три сета ја совладаа селекцијата на Азербејџан (25-19, 25-19, 25-20), па по еден ваков триумф, со голема самодоверба ќе им пристапат на следните предизвици.

Македонија утре веќе го има следниот предизвик, во „СЦ Кале“ каде ја пречекува одбојкарската селекција на Албанија од 19:30 часот.

Во утрешното коло, Азербејџан игра против Шведска, додека Македонија против Албанија.