Кожув го почитува посилниот, но со право ја прашува МКФ: За кого се игра кошарка?!

614

Кожув од Гевгелија има одредени дилеми поврзани со нивниот последен натпревар на домашен терен, кога гостин им беше МЗТ Скопје, тим кој ќе конкурира за шампионската титула сезонава.

Гевгеличани сезонава се без главниот спонзор „Ноел“, но и покрај тоа, со помалку финансии, играат пред своите гледачи и за своите гледачи. Но никако да го премолчат она што се случуваше на натпреварот со МЗТ Скопје пред два дена.

Иако Кожув веќе ја честиташе победата на гостите, сепак, обвинуваат за тенденциозно судење во корист на гостите, и дали всушност и понатаму во оваа наша очајна кошарка во државата, се режира идниот шампион.

СоопштениеПрво,КК Кожув им ја честита победата на гостите од Скопје.КК Кожув од Гевгелија сака да ја извести целокуп…

Publié par КК Кожув sur lundi 20 mars 2017